Tablet AOC Breeze: ekran 8″ i Android 2.1

I kolejny w miarę tani tablet internetowy z Androidem. Tym razem jest to propozycja od firmy AOC, znanej niektórym z produkcji monitorów i telewizorów (nawet mają stronę po polsku! ;)). Model nazywa się Breeze, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest już trochę przestarzały Android 2.1 (w końcu wyszły już wersje 2.2 i 2.3, a 2.4 jest w drodze…).

Co może zaoferować urządzenie kosztujące równowartość 600 złotych? AOC Breeze został wyposażony w 8-calowy wyświetlacz (prawdopodobnie oporowy) o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, akcelerometr, WiFi, USB, 4GB pamięci wewnętrznej oraz slot kart microSD.

Na największą uwagę spośród wszystkich parametrów technicznych zasługuje bateria. Producent podaje, że ma wytrzymać do 12 godzin odtwarzania muzyki lub do 6 godzin oglądania filmów wideo.

Jak zapewne się spodziewacie, tablet Breeze pojawi się na stoisku firmy AOC podczas targów CES 2011. Jego rynkowa premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale roku, a cena ma wynosić 200 dolarów.

źródło