Tablet Amplify w służbie edukacji - Tabletowo.pl

Tablet Amplify w służbie edukacji

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Tablet Amplify w służbie edukacji Nowości

Tablety, tablety, tablety… Rozrywka, praca, edukacja? W Stanach najpopularniejszym tego typu urządzeniach w szkołach jest iPad. News Corp chce to zmienić, wprowadzając na rynek tablet Amplify, skierowany do uczniów. Nie jest to jednak zwykły kawałek elektroniki, w którym największą rolę odgrywają parametry techniczne (te aktualnie nawet nie zostały ujawnione). Liczy się tu przede wszystkim pakiet edukacyjny.

Na tablecie skierowanym do uczniów i nauczycieli znajdzie się wiele programów przydatnych w edukacji i to właśnie one są tu najistotniejsze. Przede wszystkim dostęp do cyfrowych lekcji, słownika Merriam-Webster, filmów z Akademii Khana, książek CK-12, ćwiczeniówek on-line, planów zajęć, a także muzyki, gier i książek, mających zastosowania w edukacji. Będzie również coś dla rodziców – narzędzie do monitorowania postępów w nauce swoich pociech.

Tablet Amplify wyceniony został na 299 dolarów w wersji z WiFi oraz 349 dolarów z 4G. Ale to nie koniec opłat. Osoby zainteresowane kupnem urządzenia muszą wykupić dwuletnią subskrypcję treści edukacyjnych za 99 dolarów rocznie w przypadku pierwszej konfiguracji lub 179 dolarów w przypadku rocznego kontraktu w drugiej.

Joel Klein, kierownik projektu Amplify stwierdził, że jest to „w pełni zintegrowane rozwiązanie nauczania i uczenia się”. Za stworzenie tabletu odpowiada Asus, a jego systemem operacyjnym jest Android. Parametry techniczne tego 10,1-calowego modelu mają zostać ujawnione niebawem.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona