Amazon wprowadza na rynek kolejny tablet – Fire HD 10. Ceny i parametry zachęcają do zakupu | Tabletowo.pl

Amazon wprowadza na rynek kolejny tablet – Fire HD 10. Ceny i parametry zachęcają do zakupu

Dołącz do dyskusji 0

Choć w ujęciu ogólnym sprzedaż tabletów spada od blisko trzech lat, to sam Amazon kwartał w kwartał notuje spore wzrosty. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby firma nie prezentowała co i rusz kolejnych urządzeń. Tym razem amerykański koncern dołącza do swojego portfolio model Fire HD 10.

Tablet wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1200 pikseli, co przekłada się na 224 ppi. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor MediaTek, w którym dwa mocniejsze rdzenie taktują z częstotliwością 1,8 GHz, natomiast dwa słabsze pracują z zegarem 1,4 GHz. Urządzenie dysponuje także 2 GB RAM i – w zależności od wersji – 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej, w obu przypadkach z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

W Fire HD 10 umieszczono również aparat główny 2 Mpix na pleckach, kamerkę VGA na przodzie oraz głośniki stereo z technologią Dolby Atmos. Łączność w tablecie zapewniają Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, microUSB 2.0 i 3,5 mm jack audio. Urządzenie pracuje pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego Amazon, Fire OS 5. Energii z akumulatora ma natomiast wystarczyć na nawet 10 godzin użytkowania (ładowanie 9W).

Amazon Fire HD 10 (fot. Amazon)

Fire HD 10 ma wymiary 262x159x9,8 mm i waży 500 gramów. W sprzedaży dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarna, niebieska i czerwona. Cenę tabletu z 32 GB pamięci wewnętrznej ustalono na 149,99 dolarów, natomiast modelu 64 GB na 189,99 dolarów. Po przeliczeniu daje to – odpowiednio – około 540 i 680 złotych. Są to jednak warianty, na których wyświetlane będą reklamy. Urządzenia bez tej opcji są nieco droższe (o 15 dolarów, tj. ~55 złotych).

Polecamy również:

Amazon delikatnie odświeża tablety Fire 7 i Fire HD 8 oraz Fire 7 Kids Edition i Fire HD 8 Kids Edition

Źródło: Amazon dzięki Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona