Tablet AARP RealPad urządzeniem dedykowanym dla seniorów za 189 dolarów
Ważne

Tablet AARP RealPad urządzeniem dedykowanym dla seniorów za 189 dolarów

O tym, że coraz więcej seniorów korzysta z tworów najnowszej technologii, nie trzeba przekonywać nikogo. Już od dawna możemy zaobserwować nasze babcie i naszych dziadków przeglądających wiadomości w sieci, wysyłających e-maile, czy czytających książki na tablecie. Wiadomo jednak, że dla niektórych starszych osób surowy interfejs czystego Androida czy Windowsa jest czarną magią. Właśnie z myślą o takich osobach stowarzyszenie AARP zaprezentowało urządzenie RealPad.

Tablet wyposażony został w 7,9-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy  układ Intel Atom Z2520 1,2 GHz, jeden gigabajt pamięci operacyjnej, szesnaście gigabajtów pamięci na dane użytkownika, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, moduł WiFi, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Ponadto znajdziemy tutaj aparat z matrycą 5-megapikseli. Urządzenie kosztuje 189 dolarów.

Na uwagę jednak zasługuje sam Android dostosowany do wymagań osób starszych. Bazą interfejsu stała się wersja 4.4 KitKat. Wszystkie ikonki są duże, a nawet osoba starsza powinna intuicyjnie operować funkcjami systemu. Inicjatywa bardzo fajna, ale po co produkować urządzenie, które niekoniecznie zachwyca specyfikacją? Nie lepiej udostępniać sam interfejs na flagowe tablety?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona