Tabeo – 7-calowy tablet dla dzieci od Toys R Us

tablet dla dzieci

Ostatnio coraz częściej wśród moich „dzieciatych” znajomych poruszany jest temat udostępniania tabletów pociechom. Jedni są jak najbardziej za i przekazują dzieciakom urządzenia z włączonymi aplikacjami do nauki pisania czy czytania, inni z kolei nie chcą, by najmłodsi mieli dostęp do ich sprzętu. W takich sytuacjach przyda się tablet dla dzieci. W ostatnim czasie na rynku pojawia się takich całkiem sporo. Jednym z najnowszych jest Tabeo, produkt oferowany przez Toys R Us.

Jak przystało na sprzęt dla najmłodszych, także i ten wyróżnia się spośród pozostałych, „zwykłych” tabletów. Warto wspomnieć przede wszystkim o oprogramowaniu, które oferuje kontrolę rodzicielską i przyjazny dzieciom interfejs. Dodatkowo oferuje 50 preinstalowanych gier, aplikacji i książek edukacyjnych oraz ponad 6 tysięcy podobnych, darmowych aplikacji dostępnych w Tabeo Store. Dodatkowo, co ważne, w zestawie z tabletem otrzymujemy gumowy bumper.

Pełna lista parametrów technicznych produktów, na chwilę obecną, nie jest znana. Wiadomo jedynie, że tablet Tabeo został wyposażony w pojemnościowy wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości, Androida Ice Cream Sandwich, procesor (jednordzeniowy?) o częstotliwości taktowania 1GHz, kamerkę, wyjście HDMI, 4GB pamięci, slot kart microSD oraz WiFi.

Tabeo trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 1 października w cenie wynoszącej 150 dolarów.

źródło