Ta Galaktyka od Samsunga będzie pogięta, ale to akurat dobrze | Tabletowo.pl

Ta Galaktyka od Samsunga będzie pogięta, ale to akurat dobrze

Dołącz do dyskusji 0

Valley to robocza nazwa projektu Samsunga, który zakłada wprowadzenie do sprzedaży smartfonu z rozkładanym wyświetlaczem. Firma patentuje kolejne rozwiązania, dzięki którym moglibyśmy zobaczyć pierwsze takie działające urządzenie już w przyszłym roku.

Patent, który został zgłoszony dzisiaj przez Samsunga ukazuje nie tylko szkice, ale zawiera też poglądowe rendery, pozwalające zorientować się, w jakim kierunku chce uderzyć firma i jak może prezentować się Galaxy X, który ma wnieść powiew świeżości w skostniałe działy projektowe smartfonów.

galaxy-x-2

Zakrzywiony ekran został po raz pierwszy zastosowany w Galaxy Note Edge, ale to, co przedstawiają te grafiki, to zupełnie inna para kaloszy. W wypadku Galaxy X, ekran rozkłada się jak portfel. Musi więc być nie tylko wystarczająco elastyczny, ale jednocześnie sztywny i odporny na ciągłe składanie/rozkładanie urządzenia. Zawias przypomina nieco ten zastosowany w Microsoft Surface Book. Reszta wygląda już całkiem po samsungowemu.

galaxy-x-1galaxy-x

Rozkładany Galaxy X miał być pokazany jeszcze w 2016 roku, ale Samsung przesunął datę jego premiery na nieokreślony bliżej termin roku przyszłego. I według analityków, będzie to raczej jego końcówka. Firma zamierza rozpocząć produkcję najnowszej generacji elastycznych paneli OLED w drugiej połowie 2017 roku, co oznacza, że pierwsze smartfony w nie wyposażone mają szansę być zaprezentowane dopiero pod jego koniec.

Samsung musi się śpieszyć. LG również planuje produkować w przyszłym roku elastyczne wyświetlacze i z radością zabrałoby konkurencji sprzed nosa tytuł najbardziej innowacyjnego smartfonowego producenta ostatnich lat. Kiedykolwiek się pojawi, Galaxy X z pewnością będzie jednym z najbardziej niezwykłych telefonów tego producenta. O ile Koreńczyków nie wyprzedzą Chińczycy.

źródło: galaxyvlub.nl dzięki Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona