fot. geralt / Pixabay

To koniec Pomocy Mierzonej Kilometrami

Pierwsza myśl: to nie może być prawda. Przez sześć lat T-Mobile przy współpracy z Endomondo i dzięki aktywności milionów chętnych do pomocy osób zebrało niemało pieniędzy dla podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. Operator jednak poinformował dziś, że kolejna edycja akcji Pomoc Mierzona Kilometrami się nie odbędzie. Od razu wyjaśnił też, dlaczego musiał podjąć taką decyzję.

Pomoc Mierzona Kilometrami

Założenia akcji były proste: każda chętna do pomocy osoba musiała zainstalować na swoim smartfonie aplikację Endomondo i po prostu ruszyć przed siebie, aby „nabijać” kolejne kilometry. Na koniec każdej edycji T-Mobile podsumowywał liczbę przebytych kilometrów i zamieniał je na pieniądze, które później trafiały do podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Reklama

Przez sześć edycji wszyscy uczestnicy przebyli setki milionów kilometrów, dzięki czemu udało się uzbierać aż sześć milionów złotych, a więc naprawdę poważną kwotę. Każdy, kto wziął udział w tej akcji, mógł być dumny, że siłą swoich mięśni pomógł tym, którzy tyle szczęścia w życiu nie mają i codziennie muszą walczyć o lepsze jutro.

Koniec Pomocy Mierzonej Kilometrami

Wiadomość o zawieszeniu akcji Pomoc Mierzona Kilometrami gruchnęła na nas jak grom z jasnego nieba, bowiem nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw. T-Mobile oficjalnie jednak poinformował, że kolejna edycja się nie odbędzie. Za powód operator podał „brak deklaracji wsparcia rywalizacji przez właściciela aplikacji Endomondo”.

Drodzy!Musimy się z Wami podzielić smutną informacją. Jesteśmy zmuszeni zawiesić Pomoc Mierzoną Kilometrami ze względu…

Opublikowany przez Pomoc Mierzona Kilometrami Piątek, 7 czerwca 2019

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego właściciel Endomondo zdecydował się zakończyć współpracę z T-Mobile, ale faktem jest, że zmusiło to operatora do odwołania kolejnej edycji Pomocy Mierzonej Kilometrami. Magentowy jednak od razu zadeklarował, że jeśli znajdzie nowego partnera, to wówczas nie wyklucza wznowienia tej akcji.

Trzymamy kciuki, aby udało mi się zrobić to jak najszybciej, bowiem przez sześć lat cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem. Co więcej, nie tylko pomagała ona podopiecznym Fundacji TVN Nie jesteś sam, ale również motywowała użytkowników do aktywności fizycznej. Szkoda by było to zaprzepaścić.

Źródło: Facebook Pomoc Mierzona Kilometrami