T-Mobile startuje z nową usługą: Smart Car (czyli jak ze starego Passata zrobić inteligentny samochód)

Skoro można wyposażyć swój dom w urządzenia typu Smart Home, to dlaczego nie spróbować uczynić ze swojego auta prawdziwego Smart Car? Do takich wniosków doszedł operator T-Mobile, który wprowadza do swojej oferty usługę o takiej nazwie. W jaki sposób uczyni ona nasze samochody bardziej inteligentnymi?

Smart Car jest rozwiązaniem, na które składają się dwie rzeczy:

Reklama
  1. aplikacja mobilna T-Mobile Tracker
  2. urządzenie wyposażone w kartę micro SIM, podłączane do gniazdka OBD-II w samochodzie (mają je wszystkie auta wyprodukowane po 2001 roku)

Wspomniane urządzenie ma wbudowany moduł GPS i zestaw czujników, w tym żyroskop, który zbada nawet jego niewielkie ruchy czy przechyły. Sprzęt jest więc czymś na kształt trochę bardziej rozwiniętego asystenta diagnostycznego, który kontroluje podstawowe parametry jazdy i przedstawia je kierowcy za pośrednictwem smartfona z aplikacją połączoną z urządzeniem.

Co potrafi?

  • pokazuje aktualną lokalizację oraz historię przejazdów
  • sprawdza kondycję akumulatora
  • bada poziom paliwa
  • przekazuje diagnozę komputera samochodu, sygnalizuje problemy i rozkodowuje monity DTC, prezentując je w formie czytelnych opisów
  • wyświetla alerty o przekroczeniu prędkości
  • informuje o niebezpieczeństwie, stłuczce parkingowej, próbie holowania czy o wypięciu urządzenia
  • ma wbudowany router Wi-Fi

Aplikacja T-Mobile Tracker dostępna jest dla właścicieli smartfonów z Androidem oraz użytkowników iPhone’ów.

Ile kosztuje?

Cena za korzystanie ze Smart Car to 40 złotych miesięcznie. W skład opłaty wchodzi koszt sprzętu (przy podpisaniu umowy na 24 miesiące kosztuje ono na start 1 zł), korzystanie z aplikacji oraz pakiet 10 GB internetu.

Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania usługi Supernet Video DVD (pozwalający na nielimitowany transfer w ramach najpopularniejszych serwisów video) w cenie 5 zł/mc.

Dla pierwszych klientów T-Mobile przygotował rabat: jeśli zdecydujemy się podpisać umowę przed końcem marca 2019 roku, cena miesięcznego abonamentu wyniesie 29,99 złotych. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, ale także do firm.

Więcej informacji znajdziecie na stronie T-Mobile.

 

źródło: informacja prasowa