Szykuje się rebranding Firefoxa. Mozilla prosi fanów o pomoc | Tabletowo.pl

Szykuje się rebranding Firefoxa. Mozilla prosi fanów o pomoc

Dołącz do dyskusji 0

Idzie nowe. Mozilla bardzo chciałaby zwiększyć graficzną rozpoznawalność produktów marki i jednocześnie poprawić nieco świadomość konsumentów, którzy kojarzą ją przede wszystkim z Firefoxem, czyli przeglądarką. Mozilla zaś to też wiele innych programów i usług, które mocno odstają od stylu programu z ikoną ognistego lisa. Firma chce zacząć od zera: kompletnie przebudować odbiór całej rodziny produktów, z Firefoxem na czele.

Zamiast ponownego odświeżania logo samego Firefoxa, Mozilla chce pokusić się o lekki graficzny reset, umożliwiający zaprezentowanie wszystkich programów Mozilli jako części większej całości, a nie tylko szeregu programów, pozbawionych cech wspólnych. Oczywiście nazwa przeglądarki pozostaje – na rebranding polegający na ścięciu wszystkiego do ziemi i zaczynanie od nowa, Mozilla nie może sobie pozwolić.

Zespół projektantów odpowiedzialnych za produkty firmy, zaproponowali dwie opcje – dwie grupy ikon, które miałyby reprezentować poszczególne produkty. Jedna z nich zostanie wybrana na obowiązującą.

Pierwsza zmiana, chyba najważniejsza, będzie dotyczyć zmiany ikony Firefoxa. Jako nadrzędna marka, musi mieć ona charakterystyczny znak, pojawiający się w głowach użytkowników, kiedy tylko usłyszą nazwę programu.

Koleje wiersze na grafice reprezentują inne wersje Firefoxa (w tym rozwojową dla programistów oraz Nightly), symbole projektów rozwijanych przy Firefoxie oraz grafiki reprezentujące nowe aplikacje i usługi.

Mozilla lubi słuchać głosu społeczności, dlatego prosi o opinię użytkowników – co myślą na temat planowanych zmian i które z nich byłyby ich zdaniem bardziej odpowiednie? Nie chodzi o żadne głosowanie: firma i tak wybierze ten zestaw ikon, który zdaniem projektantów i osób odpowiedzialnych za rebranding będzie bardziej odpowiadał celom założonym przez Mozillę. Jednak opinie są ważne.

Nie jest też tak, że są to ostateczne wersje projektów. Każda z ikon może się jeszcze wielokrotnie zmienić. Obecnie bardziej chodzi o to, by wybrać system, styl przewodni. Ostatecznie zostanie on wdrożony w ciągu kilku następnych miesięcy – i to po ich upływie powinniśmy spodziewać się zmiany ikonki Firefoxa.

Nowe style możecie komentować na oficjalnym blogu Mozilli, gdzie będą w stanie dostrzec je projektanci tych dwóch graficznych systemów, lub tutaj – po prostu dzieląc się swoimi wrażeniami z nami i innymi czytelnikami Tabletowo.

źródło: Blog Mozilli przez Venture Beat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona