Szybsze pamięci 64GB dla tabletów i smartfonów od Samsunga - Tabletowo.pl

Szybsze pamięci 64GB dla tabletów i smartfonów od Samsunga

Tabletowo.pl Szybsze pamięci 64GB dla tabletów i smartfonów od Samsunga Nowości Samsung

Tablety, które znajdujemy na półkach sklepowych, to produkty końcowe. Rzadko kiedy „zwykli śmiertelnicy”, czyli klienci stojący przed wyborem odpowiedniego urządzenia, zastanawiają się nad rozwojem komponentów, które ostatecznie montowane są w tego typu sprzęcie. Czasem zapoznajemy się z procesorami, innym razem z technologiami ekranów, bardzo rzadko z pamięciami i innymi istotnymi częściami, jak choćby pamięć flash. Samsung, oprócz tego, że jest jednym z największych graczy na rynku (smartfonów i tabletów), jest również dostawcą komponentów. To właśnie ta koreańska firma zapowiedziała start masowej produkcji układów 64GB eMMC dla mobilnego sprzętu.

Najczęściej widząc informacje na temat komponentów wszelkich urządzeń omijamy je szerokim łukiem, gdyż uważamy, że są zbyt nudne. To błąd. Poznając takie kwestie wiemy, czego możemy się spodziewać po nadchodzących w przyszłym roku urządzeniach. Dziś dowiedzieliśmy się, że Samsung robi wszystko, by pamięć wewnętrzna tabletów i smartfonów była bardziej doskonała: szybsza i o mniejszych wymiarach (w tym przypadku: 11,5 x 13 mm vs 12 x 16 mm poprzednio).

Najnowszy chip Samsunga 64GB NAND (64GB eMMC Pro Class 2000) wykonany jest w 10 nm procesie technologicznym. Dzięki temu udało się zwiększyć prędkość zapisu danych i odczytu, odpowiednio: 260MB/s i 50MB/s. To 30% lepsze wartości niż chipy poprzedniej generacji i 10 razy wyższe niż w kartach pamięci Class 10.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona