Szybki rozwój Blackberry World – dostępnych już ponad 100 000 plików do pobrania

Reklama

Przed firmą Blackberry wciąż długa i kręta droga do osiągnięcia tak bogatych zasobów aplikacji w swoim sklepie, jakimi mogą poszczycić się App Store Apple’a czy Google Play. Mimo to w ciągu ostatnich siedmiu tygodni Blackberry World wzbogaciło się o 30 tysięcy nowych pozycji do pobrania, co po przeliczeniu daje wzrost o średnio 600 aplikacji dziennie. To ogromny postęp. Aktualnie do dyspozycji użytkowników urządzeń Blackberry oddano w sumie 100 tysięcy plików, wśród których znaleźć można filmy, muzykę oraz gry dotychczas dostępne tylko dla Androida czy platformy iOS.

Z pewnością posiadacze „jeżynek” muszą jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ aby doścignąć sklepy tych firm, które w smartfonowo-tabletowym świecie aplikacji rozdają przysłowiowe karty, kanadyjski producent potrzebuje co najmniej kilkunastu miesięcy, ale ostatnie działania firmy dają odczuć, że Blackberry zdecydowanie idzie w dobrym kierunku.

„Reakcje po wprowadzeniu platformy Blackberry 10 oraz tysięcy nowych aplikacji są wręcz wyśmienite. Nasi klienci są zachwyceni ofertą i powiększaniem się katalogu aplikacji, gdzie dostępnych jest już ponad 100,000 aplikacji, a liczba ta wciąż rośnie.”

Martyn Mallick, wiceprezes Global Alliances Blackberry

Źródło