Oppo Reno (fot. Oppo)

Oppo ogłasza plany wprowadzenia do Szwajcarii pierwszego smartfona 5G w kraju

Oppo dość śmiało poczyna sobie na rynku europejskim. W Azji jest jednym z czołowych producentów smartfonów, ale na Starym Kontynencie musi zdobywać klientów, szerząc świadomość marki przez nietypowe działania. Jednym z nich jest zapowiedź wprowadzenia do Szwajcarii pierwszego smartfona z modemem 5G, dostępnego na rynku w tym kraju.

Zaprezentowane wczoraj smartfony z linii Reno, zyskały pierwszego jej przedstawiciela z modemem 5G. A dokładniej rzecz ujmując – zyskają, bo Oppo zapowiedziało współpracę z lokalnym szwajcarskim operatorem telefonii komórkowej Swisscom, której celem będzie wprowadzenie na rynek smartfona Oppo Reno 5G. Chińczycy zadbają o dostępność urządzenia, a sieć – o to, żeby zamontowany w nim szybki modem miał pole do działania w zasięgu 5G.

Podczas prezentacji, przekazano kilka kluczowych informacji o Reno 5G – będzie to urządzenie z ekranem wypełniającym 93.1% frontowego panelu, aparatem z 10-krotnym hybrydowym zoomem i potrójnym obiektywem. W środku będzie działał procesor Qualcomm Snapdragon 855, zaś całość zasili bateria o pojemności 4065 mAh.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to odrobinę zmodyfikowana wersja modelu Reno 10x Hybrid Optical Zoom Edition, którą mogliśmy poznać wczoraj.

Oppo Reno 10X

Oppo Reno 5G trafi do sprzedaży na terenie Szwajcarii w maju, a na wybrane europejskie rynki w kolejnych miesiącach. Pełna specyfikacja nowej serii smartfonów z serii Reno zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej, europejskiej premiery, która już 24 kwietnia odbędzie się w Zurychu.

źródło: informacja prasowa