Na Facebooku znajdziesz nie tylko zdjęcia znajomych, ale także poszukasz pracy. Oferty zawitały do Polski | Tabletowo.pl

Na Facebooku znajdziesz nie tylko zdjęcia znajomych, ale także poszukasz pracy. Oferty zawitały do Polski

Dołącz do dyskusji 0

To nie jest tak, że nie dało się wcześniej szukać pracy przez Facebooka. Każdy, kto był ostatnio na etapie poszukiwania zatrudnienia, miał okazję skorzystać z którejś z grup, które lokalnie prowadziły osoby prywatne, a w których nadal pojawia się mnóstwo ofert. Teraz jednak serwis Zuckerberga otworzył w Polsce oficjalną, poświęconą temu sekcję.

Poszukiwanie pracy na różnych grupach Facebooka nadal ma swoje minusy. Strumień informacji jest chaotyczny – oferty, które nas nie interesują potrafią przewijać się przez ekran po kilka razy, bo są często „klikane” lub komentowane. Nawet próby przeglądania strumienia postów chronologicznie zaburzają algorytmy Facebooka. Reguluje to nowa zakładka w serwisie: Oferty pracy.

Jak każde narzędzie, zwłaszcza będące tylko częścią czegoś większego, oferty pracy na Facebooku mają swoje ograniczenia. Na przykład nie można wyszukiwać pracy województwami. Można jednak określić, w jakim mieście chcielibyśmy znaleźć zatrudnienie i skorzystać z innych filtrów. Zdecydujemy, czy poszukujemy czegoś na cały etat, czy na jego część, zawęzimy wyniki w zależności od odległości, jaką będziemy gotowi pokonać, by dostać się do miejsca pracy czy przejrzymy oferty dotyczące konkretnej branży.

Ogłoszenia mogą dodawać ci użytkownicy, którzy administrują stroną firmową. W ten sposób unika się spamowania strumienia wiadomości fałszywymi ogłoszeniami, a przynajmniej choć trochę to utrudnia. Za ogłoszenie można zapłacić, jeśli zależy nam na zasięgach. Pojawi się ono na stronie firmy, w Marketplace i w feedzie osób śledzących zakładkę Oferty pracy.

Pracodawca będzie miał dostęp do podstawowych danych kandydatów, uprzednio przez nich udostępnionych. Będą dotyczyć podstawowych rzeczy, takich jak obecne miejsce zatrudnienia i doświadczenie zawodowe.

I to właściwie tyle. Co prawda taki kanał wiadomości wydaje się być bardzo podstawowym, a w porównaniu z serwisami zorientowanymi na rynek pracy – nawet ograniczonym, to zawsze dodatkowe miejsce, gdzie można sprawdzić aktualne oferty. Być może za jakiś czas pojawią się firmy, które ogłoszenia dotyczące wolnych wakatów będą umieszczać tylko na Facebooku.

dzięki Spider’s Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona