Systemowa klawiatura Samsunga dla urządzeń Galaxy wkrótce z nową funkcją

Każdy z nas ma swoją ulubioną klawiaturę ekranową dla systemu Android. Jedni wolą Gboard, inni SwiftKey. Są też osoby korzystające z rozwiązań dostarczanych przez producentów smartfonów. Swoją autorską klawiaturę zamierza ulepszyć Samsung. Już wkrótce doczeka się ona ważnej funkcji.

Mowa o trybie swobodnym, w którym można będzie w dowolny sposób przesuwać klawiaturę systemową Samsunga po ekranie. Rozwiązanie to wykorzystywane jest już m.in. przez wspomnianą wcześniej aplikację Gboard. Na tą chwilę funkcja nie jest jeszcze ogólnodostępna, gdyż „zaszyto” ją w jednej z testowych wersji Androida Pie dla smartfonów Galaxy.

Reklama
zrzut ekranu: Phone Arena

Dostrzeżona została przez użytkowników XDA Developers. Samsung wprowadził ją na razie do testowych wersji Androida Pie dedykowanych smartfonom Galaxy S9/9+ oraz Galaxy Note 9. Czekają ją więc teraz długie i intensywne dni z testerami. A użytkownicy wspomnianych smartfonów z pewnością poczekają na udostępnienie tej funkcji jeszcze kilka- lub kilkanaście tygodni.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/11/recenzja-test-samsunga-galaxy-note-9/

Nowy tryb pracy klawiatury można będzie włączyć z poziomu menu ustawień, gdzie dostępne będą także inne opcje, takie jak klawiatura standardowa i klawiatura jednoręczna. Jedyne, co nam pozostaje, to uzbroić się w cierpliwość i czekać na dzień, w którym Samsung udostępni Androida 9.0 dla swoich flagowych urządzeń. 

Źródło: Phone Arena