SyncPhone wyprzedzi Surface Phone i będzie pierwszym smartfonem z desktopowym Windowsem 10? | Tabletowo.pl

SyncPhone wyprzedzi Surface Phone i będzie pierwszym smartfonem z desktopowym Windowsem 10?

Na razie trwa akcja crowdfundingowa

Dołącz do dyskusji 0

Surface Phone miał być pierwszym smartfonem na rynku, wyposażonym w wersję desktopową systemu operacyjnego Windows 10 – jeśli oczywiście plotki o nim okazałyby się prawdziwe. O ile więc pozostaje on jeszcze w fazie domysłów, to zupełnie prawdziwy jest SyncPhone. Aby jednak zadebiutował na rynku, potrzebne są pieniądze, a dokładniej 750 tysięcy dolarów.

Smartfon ma być dostępny w trzech wersjach:

  • podstawowej (SyncPhone) z procesorem Intel Atom x5-Z8300, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 8 Mpix, bez rysika w zestawie,
  • SyncPhone S z procesorem Intel Atom x5-Z8500, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 12 Mpix, z rysikiem w zestawie,
  • SyncPhone Pro z procesorem Intel Atom x5-Z8700, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparatem 20 Mpix, z rysikiem w zestawie.

Wszystkie trzy zostaną wyposażone w 5,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, moduły: Bluetooth, Wi-Fi i LTE, USB Typu C, micro-HDMI oraz desktopową wersję systemu operacyjnego Windows 10. Podobnie, jak w tabletach/hybrydach Microsoftu z serii Surface, również na pleckach SyncPhone znajdzie się specjalna nóżka umożliwiająca jego postawienie. Chętni będą mogli dokupić też dedykowaną klawiaturę.

Obudowę unibody smartfona wykonano z aluminium w jednym z trzech kolorów (do wyboru): szarym, czarnym lub złotym.

Autorzy projektu zapewniają, że jeśli uda im się zebrać milion dolarów, to SyncPhone zostanie wyposażony nie tylko w system operacyjny Windows 10, ale także w Androida (dual boot). Jeśli natomiast zbiorą dwa miliony dolarów, to do powyższej dwójki dołączy również Ubuntu Mobile.

Windows Android Ubuntu

Akcja crowdfundingowa dopiero się rozpoczęła i potrwa (licząc od dzisiaj, czyli 1 grudnia) jeszcze 30 dni. Na obecną chwilę zebrano 2500 dolarów, więc jej twórcy muszą się mocno postarać, aby osiągnąć swój cel, który wynosi 750 tysięcy dolarów.

https://youtu.be/IR7UR7aPwIk

Źródło: Indiegogo przez Komputer Świat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona