Nowy czytnik linii papilarnych od Synaptics można ukryć pod taflą szkła o grubości nawet 1 mm | Tabletowo.pl

Nowy czytnik linii papilarnych od Synaptics można ukryć pod taflą szkła o grubości nawet 1 mm

Dołącz do dyskusji 0

Na rynku dostępne są już rozwiązania, które pozwalają ukryć czytnik linii papilarnych pod taflą szkła. Z jednego z nich skorzystało nawet Xiaomi w Mi 5S. Synaptics zaprezentował właśnie kolejne, jednak dopiero ono ma szanse zrewolucjonizować design smartfonów.

Optyczny czytnik linii papilarnych od Synaptics można bowiem przykryć szkłem o grubości nawet 1 mm. Dla porównania, w przypadku Qualcomm Snapdragon Sense ID, wykorzystującego ultradźwięki, pokrywające go szkło może mieć grubość maksymalnie 0,4 mm. Właśnie dlatego skaner „wyróżnia” się wizualnie w Xiaomi Mi 5S.

Dzięki rozwiązaniu Synaptics, panel przedni smartfona może pokrywać całkowicie jednolita i gładka tafla szkła. Przez to producent nie musi się martwić, aby dodatkowo chronić czytnik przed zarysowaniami, zanieczyszczeniami czy wodą, ponieważ „zajmie się” tym szkło hartowane.

Masowa produkcja nowych skanerów ma się rozpocząć w drugim kwartale 2017 roku. Niektórzy są zdania, że na ich stosowanie zdecyduje się również Samsung w Galaxy S8, ponieważ od dłuższego czasu mówi się, że Koreańczycy zrezygnują z fizycznego klawisza Home w przyszłorocznym flagowcu. Wskazywać na to mógłby także fakt, że Synaptics od dawna dostarcza im czytniki linii papilarnych. Jednak na ostateczne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Źródło: VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona