Syberia 3 trafi również na tablety - Tabletowo.pl

Syberia 3 trafi również na tablety

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z efektów ubocznych rosnącej popularności tabletów było bez wątpienia odrodzenie się nieco zapomnianego gatunku przygodówek Point & Click. Okazało się bowiem, że produkcje tego typu naprawdę świetnie sprawdzają się na ekranach dotykowych, co zachęciło deweloperów zarówno do tworzenia nowych tytułów jak i odświeżania starych hitów.

Wśród firm widzących potencjał w urządzeniach mobilnych znalazła się również Microïds, która zapowiedziała dziś oficjalnie, że kolejna odsłona kultowej serii Syberia trafi również na tablety. Trzecia część stanowić będzie bezpośrednią kontynuację popularnej „dwójki”. Ponownie więc wcielimy się w rolę Kate Walker, młodej prawniczki rzuconej przez los w dziwaczną podróż śladami mamutów. Twórcy gry zdradzili również, że ważną rolę (przynajmniej na początku) odgrywać tu będzie poznane w części drugiej plemię Youkol.

Tabletowo.pl Syberia 3 trafi również na tablety Android Gry iOS

Fanów poprzednich dwóch części z pewnością ucieszy fakt, iż pieczę nad wizualną stroną gry ponownie sprawował będzie słynny belgijski rysownik Benoît Sokal. Pierwsze screeny opublikowane przez twórców wskazują jednak na to, że oferować będzie ona nieco bardziej nowoczesne podejście do kwestii oprawy graficznej.  Warto też zwrócić uwagę na to, jak przedstawione na nich lokacje prezentują się na tle opublikowanych jakiś czas temu szkiców koncepcyjnych.

Tabletowo.pl Syberia 3 trafi również na tablety Android Gry iOS

Jeśli wszystko pójdzie z planem gra Syberia 3 trafi do sprzedaży w przyszłym roku i będzie dostępna na platformach PC, Mac, PS4, Xbox One, iOS i Android.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona