Syberia 2 – kultowa przygodówka w wersji na Androida

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem fani gier sygnowanych nazwiskiem Benoîta Sokala jeszcze w tym roku będą mogli zagrać w długo wyczekiwaną trzecią część Syberii. Zanim to jednak nastąpi warto przypomnieć sobie dwie poprzednie odsłony serii. Do tej pory posiadacze tabletów z systemem Android mogli zagrać na nich tylko w pierwszą część gry. Teraz jednak w sklepie Google Play pojawiła się wreszcie jej równie udana kontynuacja.

Fabuła gry Syberia 2 rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończyła się historia opowiedziana w pierwszej odsłonie serii. Nadal więc kierować będziemy poczynaniami Kate Walker, młodej amerykańskiej prawniczki, która wbrew temu, co nakazywał jej zdrowy rozsądek, postanowiła towarzyszyć Hansowi Voralbergowi w jego podróży śladami mamutów. Bez zmian pozostaje też mechanika rozgrywki (czyli tradycyjny system Point&Click) oraz charakterystyczna stylistyka graficzna, będąca znakiem rozpoznawczym gier tworzonych przez wspomnianego we wstępie belgijskiego rysownika. Mówiąc krótko: Syberia 2 to po prostu kolejna porcja tych samych składników, które sprawiły, że „jedynka” zapisała się złotymi zgłoskami w historii gatunku. Jeśli więc podobała wam się pierwsza część serii (która swoją drogą jest obecnie dostępna w Google Play w promocyjnej cenie 10 zł), jej kontynuacja również powinna przypaść wam do gustu.

Gra Syberia 2 dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie Google Play, gdzie kosztuje obecnie 25 zł. Wersja na tablety z systemem iOS powinna pojawić się w App Store już niebawem.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microids.syberia2″ class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]