SwiftKey z trybem Incognito

SwiftKey jest jedną z najpopularniejszych i zarazem najlepszych klawiatur dostępnych na urządzenia z Androidem. Sam z niej korzystam i bardzo sobie chwalę. Ma bardzo dobry system zapisywania i przewidywania słów oraz ciekawe funkcje, np. flow, ułatwiające pisanie jedną ręką. Do listy oferowanych funkcji dołączył nowy tryb – Incognito.

Temat inwigilacji i prywatności jest obecnie bardzo często poruszany w sieci. Ludzie zwracają coraz większą uwagę na pozostawiany przez siebie ślad w sieci i dbają o to, żeby nie wyciekło do niej za dużo. Klawiatury z jednej strony ułatwiają nam życie, zapisując słowa, dzięki czemu szybciej możemy napisać nasze wiadomości. Z drugiej strony jednak pozwalamy zachować w pamięci informacje, które nie do końca powinny się tam znaleźć.

Do takich należą na przykład wszelkiego rodzaju hasła do portali społecznościowych, kont bankowych i tym podobnych. Swiftkey co prawda ma wyłączony algorytm zapisywania słów podczas wpisywania haseł do portali, jednak niektórym to nie wystarczy. Dla tych osób powstał tryb Incognito.

Po włączeniu tego trybu klawiatura nie będzie zapisywała w pamięci żadnego napisanego wyrazu. Aby go aktywować, wystarczy wejść w SwiftKey Hub, gdzie ujrzymy maskę z podpisem Incognito.

screenshot_2016-11-12-14-33-28

Po jej włączeniu nasza klawiatura zmieni motyw, a po lewej stronie ujrzeć możemy białą maskę, która jest potwierdzeniem działania trybu. Od tej pory algorytm zapisywania słów zostanie wyłączony i żadna napisana przez nas fraza nie zostanie zachowana w pamięci.

screenshot_2016-11-12-14-36-11

Funkcja Incognito była początkowo dostępna w wersji beta aplikacji. Teraz może z niej korzystać każdy, wystarczy tylko zaktualizować SwitfKey.

Źródło: PhanDroid