SwiftKey Cloud 4.2 debiutuje w Google Play. Słowniki w chmurze i nie tylko

SwiftKey to jedna z najlepszych klawiatur dla urządzeń z systemem Android. Oferuje szereg przydatnych opcji ułatwiających i uprzyjemniających pisanie, wśród których znalazło się kilka motywów graficznych, możliwość ustawienia wielkości klawiszy, synchronizacja z portalami społecznościowymi oraz zaawansowany system podpowiedzi i poprawek. Po udostępnionej dziś rano aktualizacji SwiftKey stał się jeszcze lepszy. Dzięki dodatkowi w postaci funkcji o nazwie Cloud, aplikacja potrafi synchronizować osobiste słowniki użytkownika miedzy wszystkimi powiązanymi urządzeniami. Jakby tego było mało, wzbogacono ją o specjalny algorytm analizujący najważniejsze informacje z całego świata, wybierający słowa-klucze i dodający je do podpowiedzi pojawiających się w trakcie pisania.  To ciekawa funkcja mająca na celu ułatwienie dyskusji na temat aktualnych tematów.

Na liście zmian wprowadzonych w SwiftKey 4.2 znalazła się także integracja z aplikacją Yahoo Mail, poprawione działanie podpowiedzi w trybie SwiftKey Flow, zestaw emotikon Emoji, uproszczone menu ustawień oraz lepszą współpracę z wbudowanymi lub zewnętrznymi klawiaturami Bluetooth.

Aktualizację mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy obecnej wersji klawiatury SwiftKey. Dla pozostałych użytkowników przewidziano 50-procentową obniżkę ceny. Jeżeli jeszcze nie posiadacie tej aplikacji, koniecznie skorzystajcie z promocji. Oficjalnej premiery funkcji SwiftKey Cloud nie mogłem doczekać się odkąd dowiedziałem się, że rozpoczęto testy wersji beta. Ponieważ na co dzień korzystam z wielu urządzeń z Androidem, synchronizacja słownika okaże się wyjątkowo przydatna.

via Engadget