Netflix udostępnił ranking polskich dostawców internetu. Na szczycie pomarańczowy światłowód | Tabletowo.pl

Netflix udostępnił ranking polskich dostawców internetu. Na szczycie pomarańczowy światłowód

Dołącz do dyskusji 0

Nie od dziś wiadomo, że jedną ze składowych komfortu użytkowania komputera jest prędkość internetu, z jakiej możemy korzystać. Ujawnia się to zwłaszcza w przypadku oglądania różnego rodzaju filmów, czy to na portalu YouTube, czy nawet w obrębie platform streamingowych. Netflix postanowił zrobić swój ranking dostawców internetowych. Wyniki może nie są specjalnie zaskakujące, ale na pewno godne uwagi.

Na samym początku warto zaznaczyć, że opisywany tutaj ranking dotyczy lipca 2018 roku i jest na ten moment najnowszym źródłem informacji na temat prędkości internetu u polskich dostawców, jeżeli chodzi o netfliksowe pomiary.

Co ważne, Netflix przeprowadza pomiary jakości usług w obrębie własnej aplikacji, co wiąże się między innymi z autorskim sposobem wybierania liderów, ale przede wszystkim – prędkość jest mierzona w obrębie wyłącznie tej aplikacji i nie dotyczy innych platform obsługiwanych przez łącze. Warto o tym pamiętać, chociażby dlatego, że – uderzając w teorie spiskowe – dostawcy mogą różnie ustawiać sieciowe priorytety ;).

W pierwszej dziesiątce znalazło się dziesięciu usługodawców, czy raczej usług. Wśród nich, w kolejności od najlepszego: Orange Światłowód, Toya, Vectra, Inea, Multi Media, UPC, Netia, Orange DSL, Plus i Play.

Na szczycie stawki znalazł się oferowany przez Pomarańczowych światłowód. Przyznam szczerze, że nie dziwi mnie Orange na pozycji lidera, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozdzielono usługę DSL. Ciekawe jednak jest to, że różnica między tymi dwoma usługami wynosi nieco ponad 36%. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że to… niezbyt wiele. Z drugiej strony,  nieco lepsze wrażenie robi to, iż jest to wynik o 15% lepszy niż ten, który osiągnął drugi usługodawca na podium Toya. Niemniej, Pomarańczowi mają z czego się cieszyć.

Jeżeli chcecie przyjrzeć się wynikom i porównać je, również na przestrzeni ostatnich miesięcy, to możecie zrobić to >tutaj<. A jeśli jesteście kinomaniakami i korzystacie z Netfliksa, to cóż… chyba już wiecie, jaki dostawca internetu powinien dostarczyć najlepszych doznań.

źródło: GSMOnline

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona