Surface Mini potwierdzony, dok oraz wersje i3 i i7 dostępne wcześniej | Tabletowo.pl

Surface Mini potwierdzony, dok oraz wersje i3 i i7 dostępne wcześniej

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiaj trwa bardzo pracowity dzień dla zespołu Surface i pracowników sklepów Microsoft Store. Premiera trzeciej generacji wersji Pro odbyła się z pompą, ale co najważniejsze, przy okazji wyciekło wiele szczegółów oraz pojawiły się zmiany terminów dostępności poszczególnych modeli.

Najważniejsza informacja dnia wypłynęła zupełnie przypadkiem. W pdf-owej instrukcji obsługi dostępnej do pobrania z surface.com pojawiło się zdanie wskazujące na istnienie Surface Mini. Wspomina ono, że rysik z SP3 można parować również z Surface Mini („You’ll pair your new pen with Surface Mini a little later during setup,”). Dostaliśmy zatem dwie informacje. Mały Surface istnieje i nazywa się Surface Mini. Wiemy też, że cyfrowe pióro z wersji Pro będzie współpracować z młodszym bratem. Pytanie jednak brzmi: Mini istnieje czy tylko istniał. Nadal nie jest w 100% jasne czy mniejsza wersja nie została wycofana trwale. Jeśli nie, to miejmy nadzieję, że zostanie wydana z zaktualizowaną specyfikacją.

Microsoft-Surface-Pro-3-Core-i7-Processor

O miesiąc przyspieszyła też premiera wersji z procesorami i3 oraz i7. Ujrzą one światło dzienne 1 sierpnia. Ucieszy to wszystkich, którzy nie chcą wydawać 1000$, bo najtańsza wersja z i3 kosztuje aż o 200$ mniej. Zadowoleni powinni też być ci, którzy czekali na zauważalnie mocniejszy i7, który mimo większej mocy ma podobną żywotność baterii. Microsoft naprawdę się postarał i SP3 w swojej klasie mocnych hybryd jeszcze długo nie doczeka się realnego konkurenta.

Intel-Core-i7-4650U-vs-i5-4300U-vs-i3-4020Y-Benchmark

Ostatnią wiadomością jest info o stacji dokującej. Dostępna będzie w połowie sierpnia i pozwoli podłączać SP3 do zewnętrznych monitorów, sieci lokalnej czy urządzeń peryferyjnych. Wersje i5 i i7 w większości przypadków będą wystarczające nawet do poważniejszych zadań.

Czy myśleliście o sprowadzeniu Surface Pro 3 do Polski? A może warto poczekać na znacznie tańszego Mini? A może… nie warto sobie zawracać tym głowy i kupić tablet z Androidem?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona