Surface Book – niespodziewana premiera świetnej, 13,5-calowej hybrydy Microsoftu

Po zobaczeniu Surface Pro 4 stwierdziłam, że jest to pierwsze urządzenie od Microsoftu, które chciałabym mieć. Szybki rzut oka na inną zaprezentowaną dziś w Nowym Jorku nowość i okazuje się, że Microsoft pokazał dziś dwa świetne sprzęty, którym chętnie bym się przyjrzała bliżej i z którymś z nich zaprzyjaźniła na dłużej – ze wskazaniem chyba właśnie na ten drugi produkt, którym jest… Surface Book.

Patrząc na niego, zarówno na jego konstrukcję, jak parametry techniczne, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to zwykły laptop. Po chwili okazuje się jednak, że mamy tu do czynienia z wyśmienitymi komponentami umieszczonymi w hybrydzie. Tak, choć całość, łącznie z ciekawie prezentującym się zawiasem, wskazuje na laptopa, tak naprawdę jest to „wypasiona” hybryda. 13,5-calowy wyświetlacz urządzenia można w każdej chwili odłączyć, dzięki czemu możemy z niego korzystać jak z (dużego) tabletu.

Na początek może zerknijcie na wideo, a wszystko stanie się jasne:

https://www.youtube.com/watch?t=81&v=XVfOe5mFbAE

Surface Book został wyposażony w wyświetlacz, który pozwoli na wygodną pracę zarówno mobilną, jak i stacjonarną. Jego przekątna to 13,5″, a rozdzielczość – 3000 x 2000 pikseli (zagęszczenie pikseli na cal: 267 ppi). Za jego działanie odpowiada procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 w zależności od wersji oraz, oczywiście, system operacyjny Windows 10 Pro. Microsoft zadeklarował, że urządzenie to jest w stanie działać na jednym ładowaniu przez nawet dwanaście godzin – nie wiadomo jednak w jakiej konfiguracji.

Urządzenie zostanie wyposażone w aparat 8 Mpix zdolny nagrywać wideo w Full HD, kamerkę 5 Mpix, 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk SSD o pojemności 128, 256, 512 GB lub 1 TB. Waży 725 g, a jego grubość to 7,7 mm.

microsoft-surface-book-2.0

Klawiatura, jak przystało na laptopa, jest podświetlana, dzięki czemu nie będzie problemu podczas korzystania z niej nocą. Podobno jest niesamowicie cicha i wygodna, aczkolwiek to musimy ocenić sami (a mam nadzieję, że będzie taka możliwość). W klawiaturze znajdziemy trackpad obsługujący 5-punktowy multitouch, dwa pełnowymiarowe porty USB i pełnowymiarowy czytnik kart SD.

Surface Book został wyceniony na 1499 dolarów w najsłabszej konfiguracji, tj. z Intel Core i5 i 8 GB RAM. Za mocniejszą, z Intel Core i7 i 16 GB RAM, przyjdzie nam zapłacić 2699 dolarów. Przedsprzedaż rusza już jutro, tj. 7 października.

źródło: pocket-lint, theverge