Surface 2 tańszy o 100$ - podstawowa wersja od 349$ - Tabletowo.pl
Ważne

Surface 2 tańszy o 100$ – podstawowa wersja od 349$

Premiera tego urządzenia miała miejsce pod koniec września 2013 roku, zatem od tamtego czasu minęło już ponad 11 miesięcy. To bardzo dużo dla sprzętu mobilnego.

Model ten, w stosunku do starszego brata (Surface RT), był o wiele szybszy i wydajniejszy. Procesor Tegra 4 i 2 GB pamięci RAM dalej wystarczają do płynnej obsługi, jednak w dobie debiutów tabletów z Tegrą K1 trzeba uczciwie powiedzieć, że Surface 2 jest już wiekowy. Tak samo jak iPad Air. Ten drugi jednak, jak to zwykle bywa w przypadku firmy Apple, trzyma cenę aż do momentu premiery następnej generacji. To normalne dla urządzeń, które sprzedają się dobrze i nie ma potrzeby wyprzedawania magazynów.

Nie jest tajemnicą, że Surface z systemem Windows RT 8.1 nie był sukcesem rynkowym. Sprzedawał się najprawdopodobniej lepiej niż jego poprzednik, ale dalej nie możemy nazwać tego zwycięstwem Microsoftu. Od wczoraj, gdy zajrzymy do sklepu internetowego, ceny wszystkich modeli obniżono o 100$ i wersja 32 GB jest dostępna za jedyne 349$, co jest ceną bardzo niską, jak na świetnie wykonany i płynnie działający tablet. Dobra okazja dla wszystkich, którzy nie czują potrzeby kupowania urządzeń z najnowszymi wnętrznościami.

Tabletowo.pl Surface 2 tańszy o 100$ - podstawowa wersja od 349$ Microsoft Windows

Pojawiają się jednak dwa pytania. Czy ta obniżka jest zwiastunem nadejścia kolejnej generacji tabletów Surface z Windowsem RT? Najprawdopodobniej nie możemy się tego spodziewać. RT wkrótce połączy się z Windows Phone i wydawanie jakichkolwiek urządzeń z tym systemem pod koniec 2014 roku wydaje się nie mieć najmniejszego sensu. Drugie pytanie dotyczy tego, czy w ogóle zobaczymy jeszcze tablety z Windowsem dla ARM. Szef Microsoftu, Satya Nadella pokreślił, że nie zamierza konkurować sprzętem z istniejącymi grupami produktów. Co to oznacza? Według niego, Microsoft będzie wskazywał kierunek rozwoju wskazując i tworząc nowe trendy – tak jak to miało miejsce z Surface Pro 3. Nie zapowiada się więc, żeby znalazło się miejsce dla małych czy średnich tabletów z procesorami ARM, które nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle androidowej i iOS-owej konkurencji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona