Superszybki LG Optimus Pad wraca do gry? (wideo)

Superszybki LG Optimus Pad wraca do gry? (wideo) 20

LG G-Slate / Optimus Pad / Swift Pad (niepotrzebne skreślić).

To tablet wyposażony w 8.9-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli i współczynniku proporcji 15:9. Pod maską znajduje się superwydajny SoC nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1Ghz, obsługa sieci 3G, Wi-Fi, kamera do wideorozmów 2Mpx, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli, wyjście HDMI oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Jaki system na pokładzie? Oczywiście Android 3.0 Honeycomb. Tablet LG od urządzeń konkurencji różni się funkcjami 3D, które, niestety, wymagają pary specjalnych okularów.

O tym urządzeniu nieco ostatnio przycichło, być może z powodu premiery Motoroli Xoom i iPada 2 oraz coraz bardziej interesujacych informacji na temat rosnącej rodziny tabletów Samsunga – Galaxy Tab. A może z powodu niewystarczającego marketingu producenta.

Tak czy inaczej, w sieci pojawił się pewien film. Przedstawia on ładną, młodą dziewczynę, która, po sesji zdjęciowej dla LG, otrzymała LG Optimus Pada (G-Slate, Swift Pada?) w prezencie. Zapytacie: „A dlaczego?!”.

Wygląda na to, że dziewczyna jest wielką fanką koreańskiego koncernu. Jej nick na YouTube to theofficialLGgirl, co mówi samo za siebie.

Sam film nie ujawnia niczego nowego na temat samego tabletu, jednak pokazuje niektóre funkcje urządzenia w akcji (w tym jego prędkość, którą możemy dostrzec przy akompaniamencie „ochów i achów” dziewczyny), jego przeglądarkę internetową i aplikację Google Maps. Muszę przyznać, że w tablet LG zaskoczył mnie swoją szybkością, która, dzięki układowi nVidia Tegra 2, jest naprawdę niesamowita.

A Wy co sądzicie o dziewczynie… errm… tablecie?