SuperSU zaktualizowany | Tabletowo.pl

SuperSU zaktualizowany

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli czytacie regularnie Tabletowo.pl to z pewnością słyszeliście o zmianach, które wnosi Android 4.2. Jedną z nich jest możliwość utworzenia kilku kont użytkowników na jednym tablecie. Dzięki temu, tak jak w systemach operacyjnych na komputerach, na jednym urządzeniu kilka osób może spersonalizować sobie tapetę, zakładki w przeglądarce internetowej czy konto mailowe. Zmiana użytkownika odbywa się z poziomu blokady klawiatury.

Brzmi fajnie, jednak tworzy to problem dla użytkowników, którym zależy na niezależności jaką jest root – czyli mówiąc po polsku, dostęp z pozycji głównego administratora, który nie ma żadnych ograniczeń w przeciwieństwie do np. admina w systemie Windows (zainteresowanych zachęcam do poszukania informacji o możliwościach  „superuser’a” w systemie Linux). W najnowszym systemie operacyjnym od Google zmienił się sposób nadawania uprawnień użytkownikom, a co za tym idzie, potrzebny jest nowy sposób na dostanie się do nadrzędnych uprawnień.

Wczoraj w nocy jeden z najpopularniejszych programów zajmujący się tym – SuperSU, ponad 10 milionów pobrań z Google Play – został zaktualizowany do nowszej wersji. Deweloperowi, Chainfire, udało się póki co wprowadzić możliwość skorzystania z roota głównemu właścicielowi, natomiast pozostali zarówno nie mają takiej opcji, jak i nie mogą nawet zmieniać ustawień programu. Autor twierdzi, że ta sytuacja jest tymczasowa, i już pracuje nad kolejnymi wersjami, które umożliwią każdemu użytkownikowi na „pełną zabawę” tabletem. Osobiście, jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się współdzielić tablet z inną osobą, liczę również na możliwość zablokowania przez właściciela pozostałym osobom możliwości korzystania z roota. Tak na wszelki wypadek.

A czego Wy oczekujecie po nowych aktualizacjach? Czy root jest dla Was istotny, czy może korzystacie z tabletów z ich podstawowymi możliwościami? Chętnie poznamy Waszą opinię.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona