Supernauts – nowa konkurencja dla Minecrafta?

Kilka lat temu pewien niezależny deweloper tworzący pod pseudonimem Notch udowodnił światu, że do zjednania sobie wielomilionowej rzeszy graczy nie trzeba wcale rewelacyjnej grafiki czy niesamowitej fabuły. Wystarczy dać im nieskończony zapas klocków i zero ograniczeń. Od tego czasu wiele firm próbowało powtórzyć ten sukces, czego efektem jest cała masa mniej lub bardziej udanych klonów Minecrafta. Najnowsza produkcja studia Grand Cru ma jednak ambicje stać się czymś więcej niż kolejnym z nich.

Reklama

Mimo iż podobnie jak w przypadku wspomnianego hitu gwoździem programu będzie tu swobodne budowanie z klocków, to jednak tym razem przed graczem postawiony zostanie konkretny cel. Fabuła gry przenosi nas bowiem do niedalekiej przyszłości, w której globalne ocieplenie doprowadziło do rozpuszczenia lodowców, co z kolei zaowocowało zatopieniem niemal całej planety. Naszym zadaniem jest więc uratowanie ocalałych mieszkańców oraz zbudowanie im nowego, lepszego świata… oczywiście z klocków. Wszystko to okraszono na szczęście miłą dla oka, bajkową grafiką, która pozwala łatwo zapomnieć o nieco przygnębiającym podłożu fabularnym (jakby nie patrzeć nadal mamy tu do czynienia z produkcją, skierowaną do nieco młodszych graczy). Producent zdradził również, że tytuł ten został pomyślany jako projekt długoterminowy, co oznacza, że jeszcze przez kilka najbliższych lat będzie on regularnie wzbogacany o nowe elementy. Czas pokaże więc, czy Supernauts okaże się godną konkurencją dla Minecrafta, czy też podzieli los innych nieudanych klonów.

Gra Supernauts dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie App Store. Producent nie ma aktualnie w planach wersji na tablety z systemem Android, jednak nie wyklucza takiej opcji w przyszłości.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id504504940″ size=”large” newtab=”on”]App Store[/button]