Sunrise Calendar – na taki kalendarz na iPada czekałam! Integracja z kontem Google i nie tylko

Jeśli korzystasz z iPada (czyli tabletu z iOS) i jakiegokolwiek smartfona z Androidem, doskonale zdajesz sobie sprawę z uciążliwości, jaką jest brak możliwości synchronizacji kalendarzy znajdujących w obu systemach. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Od dłuższego czasu w App Store dostępna jest aplikacja Sunrise Calendar, dzięki której możemy korzystać z kalendarza, w którym pojawiają się nasze notatki, wydarzenia i zapisane wiadomości z konta Google, którego użytkujemy na telefonie. Dotychczas program był przeznaczony wyłącznie dla użytkowników smartfonów Apple. Dziś aplikacja doczekała się odsłony na tablety.

Sunrise Calendar jest darmową, ale i rozbudowaną aplikacją. Pozwala w jednym miejscu korzystać z kalendarzy powiązanych z kontem Google (a właściwie z tyloma, ile dodamy – nie ma ograniczenia do jednego) oraz kontem iCloud. A to w dalszym ciągu nie wszystko. Kalendarz możemy połączyć z pięcioma zewnętrznymi aplikacjami: Facebook (urodziny znajomych i wydarzenia), LinkedIn, Foursquare, Twitter i Producteev. Dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscu, co w domyślnej aplikacji na iOS jest niemożliwe.

Sprawdziłam jak to wszystko działa w rzeczywistości. Największą uwagę poświęciłam oczywiście wydarzeniom/przypomnieniom z konta Google, bo to właśnie tego najbardziej mi brakowało. Synchronizacja danych odbywa się w czasie rzeczywistym – dosłownie w mgnieniu oka, sekundę po zapisaniu wydarzenia, pojawia się ono zarówno na tablecie z iOS, jak i smartfonie z Androidem.

Oczywiście mamy możliwość do każdej zapisanej notatki ustalić miejsce (w dodatku z wyznaczaniem trasy za pomocą Google Maps) i ustawić przypomnienie. A wszystko podane przyjemnie w bardzo prostej i eleganckiej formie.

Aplikację Sunrise Calendar znajdziecie pod tym adresem. Jest darmowa.

Co ciekawe, w późniejszym czasie ma również zadebiutować w wersji na Androida i… desktopa. I bardzo dobrze!

sunrise-calendar-ipad-01

sunrise-calendar-ipad-02

sunrise-calendar-ipad-03

sunrise-calendar-ipad-04

sunrise-calendar-ipad-05

źródło