Sundar Pichai awansuje i obejmuje 6 nowych działów Google | Tabletowo.pl

Sundar Pichai awansuje i obejmuje 6 nowych działów Google

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że w Google szykują się duże zmiany w kadrze zarządzającej. CEO Google – Lary Page awansował dotychczasowego szefa Androida, Chrome i Aplikacji Google zwiększając w ten sposób do maksimum rolę Sundara Pichai. Pichai będzie szefem podstawowych produktów giganta. W zasadzie wszystkich, oprócz YouTube’a.

Sundar Pichai w Google jest od 2004 roku. Jego znaczenie w firmie zaczęło dynamicznie rosnąć przez dwa ostatnie lata. Wtedy stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za Chrome, Aplikacje Google i Androida. W lutym tego roku mówiło się, że Microsoft chciał go mianować swoim szefem. Pichai został jednak w Google i dziś jest ważną osobą w firmie. Będzie zarządzał sześcioma nowymi dla niego obszarami Google. Chodzi o rozwój, wyszukiwarkę, Google+, handel, reklamę i infrastrukturę.

Lary Page przyznał, że w ten sposób oswobodzi się z części obowiązków, a robił w firmie całkiem sporo. Był bezpośrednim kierownikiem nie tylko 7 produktów (w tym Androida, czyli również Pichaia), ale odpowiadał też na przykład za zarządzanie finansami, energią, Google X, kwestiami prawnymi oraz rozwojem firmy.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona