Studybook - edukacyjny, odporny tablet od Intela - Tabletowo.pl
Ważne

Studybook – edukacyjny, odporny tablet od Intela

Tabletowo.pl Studybook - edukacyjny, odporny tablet od Intela Nowości

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły nieoficjalne wieści dotyczące planów Intela wejścia na rynek edukacyjnych tabletów. Informacje te okazały się prawdziwe, dzięki czemu poznaliśmy Studybook, intelowski projekt skierowany do szkół, a właściwie do uczniów, których coraz trudniej zachęcić do nauki.

Dotychczas producenci skupiali się na oferowaniu uczniom netbooków z obracanymi ekranami. Intel postanowił jednak wykorzystać rosnącą popularność tabletów i zainteresować rynek edukacyjny odpornym urządzeniem tego typu. Koncern przedstawił sprzęt pokazujący jak taki tablet mógłby wyglądać.

Takowe urządzenie miałoby być wyposażone w ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom Z650, system operacyjny Android lub Windows – w zależności od potrzeb danej placówki edukacyjnej, 1GB RAM, 4-32GB pamięci, port USB 2.0, wyjście HDMI, slot kart microSD i SIM, aparat 2 Mpix, który można używać jako mikroskopu (specjalne akcesorium oczywiście sprzedawane oddzielnie).

Całość ważąca 525 g, miałaby być zamknięta w plastikowej obudowie odpornej na upadki z niewielkich wysokości (do 70 cm). Co więcej, miałby się nie bać zachlapań i zadrapań, co bez wątpienia jest ważne w przypadku urządzeń, z których mają korzystać najmłodsi.

Intel nie ujawnił ile miałby kosztować tablet Studybook, ani kiedy można się spodziewać pierwszych urządzeń w szkołach. Sam projekt na pierwszy rzut oka wydaje się interesujący – ciekawe tylko jak będzie się rozwijał w ciągu następnych miesięcy.

Tabletowo.pl Studybook - edukacyjny, odporny tablet od Intela Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona