fot. Epic Games

Studio Epic Games ujawniło termin premiery Fortnite na Androida

Epic Games przedstawiło listę usprawnień, które trafią do Fortnite: Battle Royal. Dodatkowo, studio wreszcie ujawniło przybliżoną datę premiery popularnej na całym świecie strzelanki.

Reklama

Użytkownicy iPhone’ów oraz iPadów od marca mogą się cieszyć grą Fortnite. W tym czasie studio zarobiło na grze ponad 15 milionów dolarów, a sama gra trafiła do czołówki najpopularniejszych aplikacji w App Store. Po takim ogromnym sukcesie twórcy musieli w końcu podać termin premiery gry na Androida.

Niestety, studio Epic Games, nie ujawniło dokładnej daty premiery popularnej gry na Androida. Jednakże wiemy, że gra zadebiutuje w Google Play latem, w dodatku z licznymi nowościami oraz usprawnieniami. Prace nad wersją gry na zielonego robocika wciąż trwają. W momencie końcowych prac nad produkcją, zostanie podana dokładna data premiery wyczekiwanej gry.

fot. Epic Games

Oto lista najważniejszych usprawnień, które trafią do Fortnite:

  • chat głosowy – będzie również możliwość komunikacji między graczami różnych platform,
  • tryb oszczędzania baterii – zwiększona wydajność kosztem gorszej jakości grafiki,
  • usprawnienia w sterowaniu – automatyczny bieg oraz łatwiejsze celowanie,
  • redukcja rozmiaru gry – gra będzie zabierała mniej miejsca, dzięki czemu będą mogli w nią zagrać posiadacze telefonów, które posiadają tylko 16 GB pamięci wewnętrznej,
  • personalizowany interfejs w grze.

Ponadto, nowa aktualizacja wprowadzi liczne poprawki, które zwiększą stabilność gry. Prawdopodobnie tak późna premiera wersji na urządzenia z Androidem spowodowana jest problemami z serwerami. Obecnie nie wyrabiają się z obsłużeniem tak dużej liczby graczy.

Jako fan gier typu Battle Royal, nie mogę się doczekać aż będę mógł zainstalować Fortnite na swoim Xiaomi Mi 6. Czy Wy również czekacie na premierę gry na Androida?

Źródło: Fossbytes, The Verge