StreamElements będą dostępne na YouTube. Ciekawe, co na to Twitch | Tabletowo.pl

StreamElements będą dostępne na YouTube. Ciekawe, co na to Twitch

Dołącz do dyskusji 0

Transmisje na żywo to medium, którego nie trzeba przedstawiać nikomu, choć – z takich czy innych przyczyn – nie zawsze cieszy się ono dobrą sławą. Trzeba jednak oddać cesarzowi co cesarskie, bowiem część tak zwanych live’ów to po prostu produkcje wysokiej jakości realizowane w czasie rzeczywistym. A właśnie teraz jedno z ułatwiających to narzędzi, StreamElements, trafiło na YouTube.

Czy nam się to podoba, czy nie, transmisje na żywo to forma rozrywki, która cieszy się ogromną popularnością. Po wielu krótkofalowych upadkach, pozycję lidera utrzymuje Twitch, ku któremu zwraca się wielu twórców. Jednym z narzędzi, które można tam wykorzystać jest StreamElements, czyli usługa internetowa przepełniona przydatnymi funkcjami. Wystarczy tylko zalogować się do niej, na swoje konto na platformie streamingowej i odpowiednio ustawić OBS-a, XSplita lub dowolny inny program wykorzystywany do transmitowania w czasie rzeczywistym. Dla kogoś mniej zorientowanego w temacie brzmi to strasznie, ale w rzeczywistości – bułka z masłem ;).

Jak już możecie się domyślić, YouTube właśnie otrzymał wsparcie dla StreamElements i to właśnie dlatego czytacie ten wpis. Ale dlaczego on w ogóle się pojawił? Ano dlatego, że warto zastanowić się nad przyczyną dodania tego wsparcia.

Wiele wskazuje bowiem na to, że to YouTube starał się przekonać StreamElements do dodania siebie do listy wspieranych serwisów.  Przypomnę tylko, że YouTube należy do Google, zaś organizacją macierzystą dla Twitcha jest Amazon – a fakt, że te dwa przedsiębiorstwa ze sobą choć częściowo konkurują, nie powinien dziwić nikogo. Ciekawe, czy osoby odpowiedzialne za najpopularniejszą platformę streamingową są zadowolone z tego, że straciły wyłączność na jedną z funkcji?

Naszym celem jest zapewnienie najlepszych w swej klasie narzędzi dla wszystkich – od doświadczonych streamerów, przez tych którzy dopiero zaczynają. Pozwoli to nie tylko poprawić jakość ich transmisji, ale także ogólne wrażenia płynące ze streamingu na YouTube. Biorąc pod uwagę ten cel, jesteśmy bardzo podekscytowaniu faktem, że StreamElements – jeden z najbardziej szanowanych i powszechnie używanych produktów w społeczności streamingowej – w końcu trafia na YouTube, aby pomóc naszej społeczności twórców angażować się, rozwijać i zarabiać dzięki swoim odbiorcom w czasie rzeczywistym.

Myślę, że YouTube naprawdę mocno szykuje się na próbę zdominowania Twitcha, co częściowo dowodzą powyższe słowa. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za jakiś czas ;).

źródło: VentureBeat
grafika główna: kadr z zamieszczonego filmu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona