Steve Jobs rezygnuje z roli CEO w Apple - Tabletowo.pl

Steve Jobs rezygnuje z roli CEO w Apple

Tabletowo.pl Steve Jobs rezygnuje z roli CEO w Apple Apple Ciekawostki

Steve Jobs, założyciel i dotychczasowy prezes firmy Apple, zrezygnował ze swojego stanowiska na rzecz fotela w zarządzie. Jego miejsce zajął Tim Cook, wcześniej dyrektor operacyjny.

Przyczyną rezygnacji Steve’a Jobsa jest „niemożność wykonywania obowiązków i sprostania oczekiwaniom”. Biorąc pod uwagę fatalny stan zdrowia byłego CEO Apple, podjęcie tak dramatycznej decyzji było tylko kwestią czasu.

I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple’s CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.

I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.

As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.

I believe Apple’s brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.

I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.

Steve

W oficjalnym liście opublikowanym dzisiejszej nocy, Steve Jobs zasugerował kandydaturę Tima Cooka na stanowisko nowego szefa firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Według niego Cook ma doświadczenie i umiejętności, które pozwolą na dalsze rozwijanie koncernu w odpowiednim kierunku. Jako dyrektor operacyjny, Tim Cook był odpowiedzialny za sprzedaż globalną, zarządzanie dostawami, obsługą i wsparciem dla wszystkich rynków świata. Zajmował się także działem komputerów Macintosh i odegrał ważną rolę w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji pomiędzy dostawcami i sprzedawcami zapewniając płynność w spełnianiu wymagań rynku.

Steve Jobs, podobnie jak charakterystyczne logo przedstawiające nadgryzione jabłko, był dla nas wszystkich ikoną firmy Apple i rozwijającego się rynku komputerowego. Szanujemy i rozumiemy podjętą przez niego decyzję i życzymy powodzenia jego następcy!

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona