Steve Jobs: Apple nie pracuje nad 7-calowym iPadem

Apple nie pracuje nad 7-calowym iPadem

Pamiętacie jak jakiś czas temu pojawiły się spekulacje na temat trwających prac nad 7-calową wersją iPada? Podczas wczorajszej wieczornej konferencji Back to the Mac Steve Jobs rozwiał wszelkie wątpliwości, mówiąc iż „7-calowe wyświetlacze są bezużyteczne„.

Według CEO koncernu z Cupertino, większość ludzi na całym świecie posiadających multimedialne smartfony z dużymi (ok. 4-calowymi) ekranami, nie chce drugiego urządzenia, posiadającego nieco większy wyświetlacz. Co więcej, według niego tablety internetowe z 7-calowym ekranem są za duże na bycie komórką, natomiast za małe na bycie właśnie tabletem.

Podsumowując, według Steve&#39a 7-calowe tablety są po prostu zbyt małe, żeby można było z nich swobodnie korzystać i aby były w pełni funkcjonalne.

Miliony sprzedanych iPadów

Warto wspomnieć o sukcesie, jaki Apple odnosi w ilości sprzedanych tabletów spod znaku nadgryzionego jabłka. W ostatnim raporcie za trzeci kwartał bieżącego roku, producent pochwalił się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy aż 4,19 miliona iPadów znalazło nowych właścicieli.

Źródło