SteelSeries Ion – bezprzewodowy kontroler do gier dla tabletów i PC

Rynek gier przygotowywanych z myślą o tabletach internetowych rozwija się w galopującym tempie. Era prostych produkcji, które miały na celu zabicie czasu w kolejce do lekarza lub na poczcie minęła, a zastąpiły je tytuły, których jakość nie ustępuje grom na komputery osobiste i konsole. Cechują się one wspaniałą, trójwymiarową grafiką, mnogością możliwości i wciągającą fabułą. Jednakże ekrany tabletów są stosunkowo małe, a wrażenie to pogłębia się, gdy ich część zakrywa się palcami obsługując wyświetlone wirtualne dżojstiki i przyciski. Firma SteelSeries zaprojektowała bezprzewodowy kontroler, który pozwala ominąć ten problem.

SteelSeries Ion to kontroler, który kompatybilny jest nie tylko z komputerami PC, ale również tabletami i smartfonami. Wyposażono go w moduł Bluetooth, który zapewnia bezprzewodową komunikację oraz zestaw przycisków funkcyjnych, który obejmuje dwa dżojstiki, manipulator kierunkowy (D-Pad), 2 spusty oraz cztery tradycyjne przyciski, których funkcje użytkownik może dostosować do swoich potrzeb.

Urządzenie jest niewielkie, mierzy zaledwie 108 x 55,5 x 16 mm, dzięki czemu łatwo można je schować do kieszeni spodni lub plecaka. Ukryty pod jego obudową litowo-jonowy akumulator pozwala na około 20 godzin pracy, czyli więcej, niż którykolwiek dostępny na rynku tablet. SteelSeries Ion pojawi się na półkach sklepowych w trzecim kwartale 2012 roku. Do tego czasu cena kontrola pozostanie nieznana.

Nie wiem jak Wy, ale ja chciałbym zagrać w GTA 3 używając do tego takiego kontrolera. Czyżby kolejny krok w stronę uczynienia tabletów przenośnymi konsolami?