Masz starszego Chromebooka? Musisz pogodzić się z brakiem aktualizacji do Androida P | Tabletowo.pl

Masz starszego Chromebooka? Musisz pogodzić się z brakiem aktualizacji do Androida P

Dołącz do dyskusji 0

Mamy złą wiadomość dla posiadaczy Chromebooka. Najprawdopodobniej starsze urządzenia nie otrzymają aktualizacji do najnowszego Androida P.

Od kilku miesięcy trwają prace nad wsparciem Androida P dla Chrome OS. Programiści Google kładą największy nacisk na wprowadzenie najważniejszych funkcji niezbędnych do obsługi nowego Androida, niestety, są one testowane na jądrze systemu 4.4 oraz 4.14. Dlaczego napisałem niestety? Ano dlatego, że wszystko wskazuje na brak wsparcia dla urządzeń, które posiadają jądro w wersji 3.14 lub starszej. Ponadto sam pracownik giganta z Mountain View potwierdza tę informację na forum Chromium Gerrit.

Komentarz pracownika Google (fot. własne)

Ta wiadomość nie oznacza jednak, że starsze Chromebooki nie będą otrzymywały aktualizacji systemu. Urządzenia nadal będą aktualizowane, lecz możliwe, że nie będą do nich wprowadzane wszystkie nowe funkcje. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje może nieść za sobą brak obsługi Androida P.

Nie jest to już pierwsza sytuacja, w której Google wprowadza ograniczenia do dostępu pewnych możliwości do Chrome OS. Co ciekawe, jeśli faktycznie starsze urządzenia nie dostaną wsparcia dla Androida P, to wśród nich znajdzie się również Google Chromebook Pixel z 2015 roku. Trzeba też pamiętać, że zawsze istnieje szansa na aktualizację, która wprowadziłaby nowe jądro systemu, dzięki czemu zostałaby wprowadzona obsługa najnowszego Androida.

Jak sprawdzić jądro systemu w Chromebooku?

  • W pasku URL podaj polecenie chrome://system i naciśnij enter
  • Naciśnij CTRL+F i wpisując uname znajdź linijkę z numerem jądra systemowego

Źródło: Android Autchority, xda-developers

*na zdjęciu tytułowym widnieje Acer Chromebook 15

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona