Stardew Valley pojawi się w App Store pod koniec października

Rolnicze RPG, Stardew Valley, w końcu trafi na iOS, a co ważne w przyszłości ma pojawić się również wersja na Androida. Graczy na pewno ucieszy wiadomość, że za grę zapłacimy tylko raz, bowiem ma być pozbawiona mikropłatności.

Jak ogłoszono na blogu studia, odpowiedzialnego za produkcję gry, 24 października ma ona znaleźć się w App Store. Jest ona hitem na platformach, na których była do tej pory dostępna, czyli konsolach PS4, Xbox One i Switchu oraz na platformie PC. Według statystyk Steam i GOG.com, w zaledwie dwa tygodnie od debiutu gra znalazła ponad 400 000 nabywców, a do końca 2017 r. kupiono ją ponad 3,5 miliona razy łącznie na wszystkich platformach. 

Reklama

Skąd ta popularność? Jaki jest cel rozgrywki?

Twórcy Stardew Valley inspirowali się dość popularną grą w świecie przenośnych konsol Nintendo – Harvest Moon. Produkcja opowiada historię mężczyzny, który porzuca nudne życie w mieście i rozpoczyna nową ścieżkę kariery – rolnika. Zadanie gracza polega na rozbudowie gospodarstwa. 

Opinie osób na temat omawianej gry są bardzo pozytywne. Gracze konsolowi rozpisują się na temat tego, w jak dużym stopniu gra uzależnia. Nie sposób się od niej oderwać, a twórcy zapewnili możliwość naprawdę długiej zabawy. Posiadacze komputerów mają podobne opinie, zdarzają się jednak głosy o słabej optymalizacji gry, mimo jej niskich wymagań – mimo banalnej wręcz grafiki, zdarzają się niestety drobne zacięcia, spadki płynności.  

Gra Stardew Valley będzie dostępna na wszystkie urządzenia z iOS 10 i nowszym. Produkcję wyceniono na 38 złotych. Nie jest to mała kwota jak na grę mobilną, jednak biorąc pod uwagę to, że twórcy deklarują, że wersja mobilna nie będzie się różnić niczym względem tej na inne platformy (poza trybem wieloosobowym, ale ma on zostać dodany w późniejszych aktualizacjach), kwota jest już do przełknięcia. Jeśli macie już za sobą kilka godzin zabawy, ucieszy Was fakt, że będziecie mogli przenieść swój zapis na platformę mobilną i tam ją kontynuować. Wciąż nie wiadomo, kiedy gra trafi na Androida – według zapowiedzi, niedługo po premierze w App Store. 

Źródło: stardewvalley.net