Star Horizon debiutuje w App Store [Gry]

screen480x480[1]

Po kilku latach prac (i wielu zmianach roboczego tytułu projektu) debiutancka produkcja polskiego studia Tabasco Interactive trafiła wreszcie w gościnne progi sklepu App Store. Mimo iż Star Horizon na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa kosmiczna strzelanka, jakich pełno obecnie w sklepach z aplikacjami, to jednak wystarczy przyjrzeć mu się bliżej, by dostrzec kilka cech, które wyróżniają ten tytuł na tle konkurencji.

Gra pozwala nam wcielić się w rolę Johna, pilota statków kosmicznych, który właśnie obudził się z trwającego tysiąc lat snu w komorze hibernacyjnej. Przydługa drzemka sprawiła niestety, że John, który i tak nigdy nie był typem bohatera, stracił cały zapał do działania, i ostatnie o czym marzy to dalszy udział w wojnie. Szybko okazuje się jednak, że w trakcie jego nieobecności świat zmienił się na gorsze, a nasz protagonista będzie musiał wyjaśnić, dlaczego tak się stało. W rozwiązywaniu tej zagadki towarzyszyć mu będzie Ellie – sztuczna inteligencja zaprojektowana z myślą o podtrzymywaniu morale żołnierzy w trakcie walki, która wraz z rozwojem fabuły zacznie wykazywać coraz więcej ludzkich cech. Mówiąc krótko: fabuła wybiega tutaj daleko poza standardowe „leć przed siebie i nie zadawaj pytań”, za co autorom należy się naprawdę solidny plus.

Sama rozgrywka jest już nieco bardziej typowa, i opiera się na czysto zręcznościowym lawirowaniu między przeszkodami i unieszkodliwianiu kolejnych hord wrogów. Z czasem dochodzi do tego możliwość rozbudowy posiadanych przez nas statków oraz wpływania na rozwój fabuły poprzez podejmowanie różnych decyzji. Wszystko to okraszono miłą dla oka grafiką, która może i nie jest rewolucyjna, ale z pewnością nie odbiega od obecnie panujących standardów. Posiadaczy kontrolerów MFi z pewnością ucieszy fakt, iż gra oferuje pełne wsparcie dla akcesoriów tego typu.

Star Horizon dostępny jest do nabycia w internetowym sklepie App Store za 3,59 euro. Warto wspomnieć o tym, że jest to tytuł typu Premium, co oznacza, że w trakcie rozgrywki nie napotkamy żadnych denerwujących mikropłatności.