Komisja Europejska zezwoliła na przejęcie Nokii przez Microsoft - Tabletowo.pl

Komisja Europejska zezwoliła na przejęcie Nokii przez Microsoft

Dołącz do dyskusji 0

Nie tak dawno, bo na początku września bieżącego roku, Microsoft wyraził chęć kupienia działu urządzeń Nokii wraz z licencją na patenty za 5,44 miliarda euro. Żeby transakcja mogła dojść do skutku, musiała zostać zatwierdzona przez odpowiednie organy, w tym przez Komisję Europejską. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Komisja Europejska zezwoliła na przejęcie Nokii przez Microsoft.

Jak wspomniałam, wszelkie tego typu działania, mające na celu zakup poszczególnych firm na tak dużą skalę (dotyczy głównie fuzji i przejęć z udziałem firm o obrotach powyżej określonych progów), muszą być zatwierdzane przez odpowiednie organy. Dzieje się dlatego, by nie dopuścić do sytuacji, w której rynek będzie kontrolowany przez jeden konkretny koncern, co będzie stanowiło swoisty monopol w danej dziedzinie.

W oświadczeniu wydanym przez Komisję Europejską czytamy, że nakładanie się działalności obu koncernów jest minimalne i w dalszym ciągu, po połączeniu podmiotów, znajdą się na rynku firmy, które będą w stanie konkurować z Microsoftem powiększonym o część Nokii, np. Apple czy Samsung.

Warto przypomnieć, że Komisja Europejska to kolejny organ, który zatwierdził możliwość przejęcia Nokii przez Microsoft, tym samym otwierając obu koncernom możliwość dokonania transakcji. Wcześniej podobne stanowisko wystosował amerykański Departament Sprawiedliwości.

Przejęcie działu urządzeń Nokii przez Microsoft ma zostać sfinalizowane na początku 2014 roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona