Stacking i PixelJunk Monsters Ultimate - kolejne dwie gry w usłudze NVIDIA GRID | Tabletowo.pl

Stacking i PixelJunk Monsters Ultimate – kolejne dwie gry w usłudze NVIDIA GRID

Dołącz do dyskusji 0

Firma NVIDIA konsekwentnie spełnia swoją obietnicę powiększania usługi GRID o kolejne tytuły. W zeszłym tygodniu katalog darmowych gier wzbogacony został o Arkham Origins i Lego Batman, natomiast wczoraj dołączyły do nich dwie nieco bardziej niszowe produkcje.

Pierwsza z nich to Stacking – jedno z mniej znanych dzieł Tima Schafera, człowieka, który dał światu takie perełki, jak Full Throttle, Grim Fandango, Psychonauts i Brütal Legend. W tej nietypowej produkcji gracz wciela się w rolę malutkiej, rosyjskiej Matrioszki, próbującej odnaleźć swoją rodzinę. Jako iż kierowana przez nas zabawka sama w sobie nie dysponuje żadnymi specjalnymi zdolnościami, nieustannie zmuszeni jesteśmy „wskakiwać” do wnętrza większych lalek, by przejmować nad nimi kontrolę. Wszystko to razem, w połączeniu z charakterystyczną stylistyką graficzną, tworzy dziwaczną mieszankę, dość mocno wyróżniającą się na tle innych tytułów dostępnych obecnie w usłudze GRID.

Druga nowość (a w zasadzie powrót, bo tytuł ten był już dostępny w wersji beta usługi) to PixelJunk Monsters Ultimate HD. Pod tą przydługą nazwą kryje się gra typu Tower Defense znana zapewne dobrze posiadaczom konsol PS3 i PSP. Tym,co wyróżnia PixelJunk Monsters na tle konkurencyjnych produkcji, jest fakt, iż w grze sterujemy jednym konkretnym bohaterem, który musi nieustannie biegać po mapie, stawiać nowe budowle, zbierać złoto i robiąc wszystkie inne rzeczy, które w innych grach wykonuje się za pomocą kursora (lub palca, w przypadku ekranów dotykowych).

Obie gry dostępne są za darmo dla posiadaczy tabletów NVIDIA Shield, podobnie zresztą jak cała reszta katalogu usługi GRID, który liczy obecnie 26 tytułów.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona