Stacking i PixelJunk Monsters Ultimate – kolejne dwie gry w usłudze NVIDIA GRID | Tabletowo.pl

Stacking i PixelJunk Monsters Ultimate – kolejne dwie gry w usłudze NVIDIA GRID

Dołącz do dyskusji 0

Firma NVIDIA konsekwentnie spełnia swoją obietnicę powiększania usługi GRID o kolejne tytuły. W zeszłym tygodniu katalog darmowych gier wzbogacony został o Arkham Origins i Lego Batman, natomiast wczoraj dołączyły do nich dwie nieco bardziej niszowe produkcje.

Pierwsza z nich to Stacking – jedno z mniej znanych dzieł Tima Schafera, człowieka, który dał światu takie perełki, jak Full Throttle, Grim Fandango, Psychonauts i Brütal Legend. W tej nietypowej produkcji gracz wciela się w rolę malutkiej, rosyjskiej Matrioszki, próbującej odnaleźć swoją rodzinę. Jako iż kierowana przez nas zabawka sama w sobie nie dysponuje żadnymi specjalnymi zdolnościami, nieustannie zmuszeni jesteśmy „wskakiwać” do wnętrza większych lalek, by przejmować nad nimi kontrolę. Wszystko to razem, w połączeniu z charakterystyczną stylistyką graficzną, tworzy dziwaczną mieszankę, dość mocno wyróżniającą się na tle innych tytułów dostępnych obecnie w usłudze GRID.

Druga nowość (a w zasadzie powrót, bo tytuł ten był już dostępny w wersji beta usługi) to PixelJunk Monsters Ultimate HD. Pod tą przydługą nazwą kryje się gra typu Tower Defense znana zapewne dobrze posiadaczom konsol PS3 i PSP. Tym,co wyróżnia PixelJunk Monsters na tle konkurencyjnych produkcji, jest fakt, iż w grze sterujemy jednym konkretnym bohaterem, który musi nieustannie biegać po mapie, stawiać nowe budowle, zbierać złoto i robiąc wszystkie inne rzeczy, które w innych grach wykonuje się za pomocą kursora (lub palca, w przypadku ekranów dotykowych).

Obie gry dostępne są za darmo dla posiadaczy tabletów NVIDIA Shield, podobnie zresztą jak cała reszta katalogu usługi GRID, który liczy obecnie 26 tytułów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona