Na Orlen Drive, jak w McDonald’s, zjesz bez wychodzenia z samochodu. A przy okazji też zatankujesz auto

Dokonywanie zakupów bez konieczności wysiadania z samochodu kojarzy się raczej z restauracjami typu fast-food. A gdyby tak można w podobny sposób tankować auto? Na taki pomysł wpadł PKN Orlen – pierwsza stacja typu drive through została już uruchomiona przy trasie S8.

Orlen Drive otworzono wczoraj w Michałowicach, przy drodze ekspresowej S8. O ile na pozór może się wydawać, że jest to stacja paliw taka, jak każda inna, to jak przyznaje sam Orlen, jest to najnowocześniejsze tego typu miejsce w Europie. Co w nim zatem takiego innowacyjnego?

Zakupów możemy tam dokonać bez potrzeby opuszczania auta nawet na chwilę. Korzystając z Orlen Drive kierowcy mają do wyboru dwa pasy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla tych, u których podróż wywołała głód lub pragnienie. W jednym miejscu należy dokonać zamówienia, w drugim za nie zapłacić, a w trzecim odebrać.

Drugi pas przygotowano z kolei z myślą o tych, którzy chcieliby również napełnić bak swojego auta. Takie rozwiązanie ma oczywiście na celu rozładowanie ewentualnych kolejek – tak, żeby czas oczekiwania był możliwie jak najkrótszy.

Orlen Drive (fot. @RzecznikORLEN)

Uruchomienie stacji Orlen Drive poprzedziły badania, które utwierdziły władze firmy w przekonaniu, że format drive through może się na naszym rynku przyjąć. 85% badanych zapewniło bowiem, że chętnie skorzystałoby z takiego rozwiązania. Z przeprowadzonych badań wynika również, że jeżeli kierowcy mieliby do wyboru klasyczną stację i taką, w której nie muszą wysiadać z samochodu, częściej zdecydowaliby się na tę drugą opcję.

Orlen ma dalsze plany co do tego, w jaki sposób skrócić czas potrzebny na obsługę klientów. W planach jest m.in. uruchomienie kiosków samoobsługowych. Klienci będą mogli w nich zapłacić za paliwo czy dokonać zakupów z oferty gastronomicznej.

*zdjęcie tytułowe – @DanielBajtek

Źródło: Orlen