Środy z AppStore: Night Stand HD | Tabletowo.pl

Środy z AppStore: Night Stand HD

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiejsza recenzja będzie krótka, ale będzie traktować o aplikacji niezwykle użytecznej i potrzebnej każdemu użytkownikowi iPada – Night Stand HD.

Aplikacja: Night Stand HD
Cena: Darmowa! (promocja na czas określony)
Uniwersalna: Tak
Autor: Rohit Singal
Link: klik

—————

Byłem wielce zaskoczony, kiedy zdałem sobie sprawę, że wśród domyślnych aplikacji iPada brakuje Zegara. Używałem go bardzo często na swoim iPodzie touch – jako budzika, minutnika, stopera i miernika czasu dla kilku miejsc na świecie. Nie wiadomo co sprawiło, że Apple postanowiło usunąć tę aplikację z systemu iOS dla iPada.

Przez długi brak jakiegokolwiek zegara na iPadzie był dla mnie sporym problemem. Wertowałem AppStore w poszukiwaniu aplikacji, która nie tylko oferowałaby pożądane przeze mnie funkcje, ale także cechowała się ładnym i estetycznym wyglądem. Kilka dni temu natrafiłem na Night Stand HD – mały programik, który z nawiązką spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Wiem, która godzina

Z założenia aplikacja Night Stand ma być uzupełnieniem stacji dokującej. Po dwukrotnym stuknięciu ekranu palcem, podświetlenie wyświetlacza redukowane jest do minimum, dzięki czemu zmniejsza się pobór energii. Zadokowany iPad z zegarem wyświetlonym w aplikacji Night Stand może zastąpić biurkowy, archaiczny budzik lub elektroniczny zegarek.

Aplikacja Night Stand, poza wyświetlaniem czasu w 9 przepięknych stylach (o których opowiem nieco później), oferuje także opcję ustawienia alarmu (z możliwością spersonalizowania jego dźwięku), pogody, automatycznej blokady ekranu oraz uśpienia odtwarzacza muzycznego po określonym czasie.

Alarm można ustawić na cały tydzień, dni robocze, weekendy albo poszczególne dni. Procedurę ułatwia lista dni tygodnia z której użytkownik może sobie wybrać te, które najbardziej mu odpowiadają. Jako dźwięk alarmu można wybrać jeden z 8 preinstalowanych dzwonków lub utwór z biblioteki iPada.

Po zamknięciu aplikacji alarmy wyświetlane są w formie powiadomień Push. Co ciekawe, w menu programu możemy ustawić zagadkę matematyczną, którą należy rozwiązać, aby wyciszyć alarm. Niektórzy naukowcy uważają, że wcześniejsze pobudzenie mózgu do pracy powoduje jego większą wydajność w czasie dnia. Cóż, wygląda na to, że twórcy Night Stand HD również wyznają tę zasadę. Pozostaje im zaufać!

Niestety, nie ma róży bez kolców. Po wybiciu godziny alarmu, aplikacja przestaje odpowiadać. Aby wyłączyć irytujący z rana dźwięk, musimy stukać palcem w okolicach małej ikonki dzwonka. Nie jestem pewien, czy takie było zamierzenie twórców, ale nie jest to wygodne rozwiązanie.

Clocks, clocks, clocks

Jak już wcześniej wspomniałem, aplikacja Night Stand HD oczarowuje 9 motywami zegarów. Każdy z nich jest unikalny i piękny na swój sposób.

Myślę, że nie ma potrzeby ich opisywać, popatrzcie na:

Analog

Binary Clock

Classic LCD

Flip

LCD

Milk

World Clock

Nixie

Stopwatch

Który z tych zegarów podoba Wam się najbardziej? Ja uwielbiam styl Nixie i w duchu podziwiam grafika, który wykonał tę skórkę.

Werdykt Sędziego

Aplikacja Night Stand HD nie tylko jest bardzo efektowna, ale także funkcjonalna. Może pełnić rolę zegara, budzika i nocnego stróża. Po dodaniu do tego niezwykle dopracowanych skórek otrzymujemy mieszankę, której pozazdrościć mógłby niejeden projektant aplikacji w Apple. Night Stand HD polecam każdemu, kto szuka ładnego i funkcjonalnego zegara w pełni wykorzystującego walory 9.7-calowego ekranu iPada. Gdyby tylko wyłączanie alarmów działało jak należy…

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona