Środy z AppStore: MultiPong | Tabletowo.pl

Środy z AppStore: MultiPong

Dołącz do dyskusji 0

W dzisiejszym artykule z serii „Środy z AppStore” chciałbym opowiedzieć o ciekawej grze MultiPong, która jest, krótko mówiąc, starą, dobrą grą ping-pong na sterydach. Miłej lektury!

Gra: MultiPong
Cena: 2.99$
Uniwersalna: Tak
Autor: Febo Studio
Link: klik

———-

Gra

MultiPong może wydawać się bardzo prostą grą. Zadaniem gracza jest odbijanie piłki paletką poruszaną za pomocą palca i uderzanie jej w ten sposób, aby trafiła w lukę za paletką przeciwnika. Jednak tu zaczynają się schody, gdyż im więcej poziomów ukończymy, tym trudniejsza jest gra. Z biegiem czasu walkę toczymy nie z jednym przeciwnikiem, a z dwoma, trzema lub nawet czterema. Sztuczna inteligencja „wrogich paletek” jest na tyle wysoka, aby zdolne były korzystać z ulepszeń, które od czasu do czasu pojawiają się na planszy. Należą do nich między innymi większa lub mniejsza paletka, błyskawica znacznie zwiększająca moc odbicia, zwiększona piłka, grawitacja i wiele innych.

Jednak przeciwnicy nie są jedynymi, którzy utrudniają graczom zdobycie punktów. Na planszy, oprócz bonusów i ulepszeń, pojawiają się także przeszkody w postaci słupków lub chmury burzowej, która skutecznie zasłania widok.

MultiPong oferuje dwa tryby gry: Adventure i Competition. Pierwszy z nich to zwykle pokonywanie poziomu po poziomie, gdzie wraz z progresem rośnie trudność zabawy. Drugi natomiast jest walką o najwyższą ilość punktów. W trybie Competition możemy ustalić jedno z pięciu urozmaiceń, które sprawią, że zdobywanie punktów nie tylko będzie większym wyzwaniem, lecz także będzie sprawiać więcej przyjemności.

Multiplayer

W AppStore można znaleźć gry typu pong, która pozwalają na grę w dwie osoby. MultiPong robi więcej – w tę grę można grać w trzy lub cztery osoby. Jak to zostało rozwiązane? Paletki graczy pojawiają się po wszystkich stronach ekranu, a dzięki pojemnościowemu ekranowi iPada, ich obsługa jest bezproblemowa i nawet jeśli wszyscy uczestnicy „machają” swoimi paletkami, czułość nie jest zmniejszona.

Interfejs

Ładna, dopracowana grafika prezentująca drewniany, oszklony stół i metalowe kulki może się znudzić po kilkudziesięciu minutach spędzonych na odbijaniu piłeczki. Z myślą o graczach, którzy lubią urozmaiconą rozgrywkę, twórcy MultiPong stworzyli trzy dodatkowe skórki. Są to:

  • White – biała jak śnieg plansza
  • 8-BIT – skórka wykonana z 8-bitowych grafik, w oku niejednego gracza wywoła łezkę sentymentu
  • Pop – bardzo kolorowa skórka o charakterze typowo rozrywkowym

Co ciekawe, zmiana skórki powoduje pojawienie się nie tylko nowej planszy i menu, lecz także piłeczek, paletek, bonusów i przeszkód.

Muzyka

Byłem zaskoczony słysząc muzykę, jaka dobywa się z głośnika iPada po włączeniu gry MultiPong: to mieszanka elektro z elementami hardcore’owego 8-bitu. Całość tworzy dźwięki, które wpadają w ucho, komponują się bardzo dobrze i zagrzewają do walki z „wrogimi paletkami”. Jeżeli spodobała Wam się ścieżka dźwiękowa z filmu TRON, tę z MultiPong również bardzo polubicie.
Muzyka musiała zostać doceniona przez fanów gry, ponieważ twórcy udostępnili ją do pobrania ze sklepu iTunes.

Werdykt sędziego

Długo szukałem prostej gry, która umożliwi fajną zabawę dla więcej niż dwóch osób. MultiPong przypadł mi do gustu nie tylko z powodu rozbudowanego trybu multiplayer, lecz także bardzo dobrej grafiki, ciekawej rozgrywki i świetnej muzyki. Myślę, że każdy posiadacz iPada powinien ją mieć na swoim urządzeniu, chociażby po to, aby na czarną godzinę mieć grę, która w przyjemny sposób odgonić nudę.

Galeria

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona