Średniak Oppo A53 zdradził swoje parametry dzięki TENAA

Portfolio Oppo zdaje się w ostatnim czasie trochę szybciej poszerzać. Kolejne modele trafiają do chińskiej agencji certyfikującej TENAA, dzięki której poznajemy ich parametry techniczne. Czyżby Chińczycy pozazdrościli krajowym konkurentom i postanowili mocniej zawalczyć o kolejnych klientów?

Tym razem doszły do nas informacje o smartfonie ukrywającym się pod nazwą kodową A53. Raczej nie będzie to większy i mocniejszy wariant A33/A33m, który zadebiutował ostatnio jako Neo 7. Biorąc pod uwagę jego wygląd podejrzewam, że może stać się kolejnym członkiem serii R7s.

A53 wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280). Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz (prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 615), wspierany przez 2 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy użyciu karty microSD o kolejne 128 GB.

Smartfon posiada również dwa aparaty fotograficzne: 13 Mpix na tyle z pojedynczą diodą doświetlającą oraz 5 Mpix na przodzie, do selfie i wideorozmów. Jego pracą zarządza system operacyjny Android 5.1.1 Lollipop. Wymiary A53 wynoszą 131,9×65,54×8,03 mm, zaś waga 165 gramów.

Podejrzewam, że urządzenie, z uwagi na swoje parametry, może okazać się wersją „Lite” modelu R7s. Na potwierdzenie (lub zaprzeczenie) musimy jednak poczekać do oficjalnej premiery.

Źródło: Times News