Square Enix wypuszcza Final Fantasy IV na iOS oraz obniża ceny gier

Niedawno pisałem o Final Fantasy IV, które 20.12 miało zagościć w App Store. I tak się też stało – z dniem dzisiejszym gra dostępna jest w sklepie Apple za 14,49 euro .

Gra jest przeportowanym remakem z konsoli DS, wydanym równo 5 lat temu. Zapewnia to nie tylko odświeżoną wersję 3D, ale również przerywniki filmowe, których animacje zostały stworzone na wysokim poziomie. Niestety użytkownicy tabletów z Androidem muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy na zawitanie Final Fantasy IV w Google Play – do wiosny 2013 roku

To jednak nie wszystkie nowości od japońskiej firmy – od dzisiaj do 4 stycznia gry z logiem Square Enix uległy przecenie. Mniej zapłacimy zarówno w App Store jak i Google Play. Niestety, choć obniżki wynoszą nawet 70%, to i tak za jedną grę zapłacimy sporo.

Zresztą przekonajcie się sami:


Google Play App Store
-30,00%
Chrono Trigger (21,99 zł) Chrono Trigger (5,99 euro)
Final Fantasy (16,00 zł)
-50,00%
Crystal Defenders (12,99 zł) Chaos Rings II (9,99 euro)
-70,00%
Chaos Rings (12,00 zł) Chaos Rings (4,49 euro)
Chaos Rings Ω (12,00 zł) Chaos Rings Ω (4,49 euro)


Co do gry Chrono Trigger, to jest ona przede wszystkim skierowana na smartfony. Wersja iOS na iPadzie jest grywalna, choć trzeba stosować powiększenie obrazu, podczas gdy na tablecie z Androidem nie udało mi się uruchomić samej rozgrywki. Obraz nie mieścił się obrębie ekranu, poprzez co przyciski wirtualne nie były wyświetlane – gra nie współpracuje z klawiszami fizycznymi. Zostałem zatem z pytaniem, czy chcę pobrać pliki potrzebne do działania aplikacji.

Pozostałe gry powinny działać bez problemu. Warto zwrócić uwagę, że niektóre tytuły zajmują po kilkaset MB – lepiej pobierać je poprzez Wi-Fi.

Czy promocyjne ceny są wystarczająco zachęcające, czy jednak wciąż zbyt wysokie?