Square Enix opublikowało pierwszy oficjalny zwiastun gry Mobius Final Fantasy

Mobius Final Fantasy (znana wcześniej jako Mevius) zapowiadana była przez firmę Square Enix jako pierwsza pełnoprawna odsłona serii tworzona od podstaw z myślą o tabletach, przez co większość fanów podeszła do niej ze sporym entuzjazmem, ale też z dość wysokimi oczekiwaniami. Wczoraj w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun gry.

Mimo iż trwający nieco ponad dwie minuty materiał nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły (zwłaszcza jeśli nie znamy języka japońskiego) lub mechaniki rozgrywki, to jednak warto go obejrzeć by zobaczyć wreszcie, jak pierwszy „pełnoprawny” reprezentant nowego pokolenia Final Fantasy prezentuje się w ruchu (dotychczas fani musieli się zadowolić trwającym kilkanaście sekund urywkiem z prezentacji silnika Unity). Oprawa graficzna Mobius Final Fantasy nie zachwyca wprawdzie niczym specjalnym, ale też nie odbiega od obecnie panujących standardów. Z wielką ulgą odetchną natomiast osoby, którym mocno przeszkadzał strój głównego bohatera (a takich było w sieci wielu), dość nietypowy nawet według japońskich standardów. Nowy zwiastun pokazał bowiem, iż wygląd naszej postaci będzie zmieniał się w zależności od posiadanego ekwipunku i wykonywanej profesji. Przy okazji zaprezentowano też kilka innych postaci, które będą nam towarzyszyć w trakcie gry, takich jak rycerz Garland, wróżka Eko czy księżniczka (prawdopodobnie) Sara.

Niestety, oficjalna data premiery gry Mobius Final Fantasy nie jest jeszcze znana. Można jednak założyć, że początkowo tytuł ten będzie dostępny wyłącznie w Japonii, a na światową premierę będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Wiadomo za to, że gra ukaże się zarówno w App Store, jak i Google Play oraz że najprawdopodobniej będzie dostępna do pobrania za darmo.