Wheelchair Disabled Disability Stroller The Disease

Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć przez internet, za darmo!

Każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z urazem ograniczającym sprawność ruchową wie, jak istotny jest szybki dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże ułatwić wykonywanie podstawowych czynności w tym trudnym okresie. Z pomocą przychodzi Fundacja Eco Textil, która we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem prowadzi darmową wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego.

Co istotne, żeby skorzystać z oferty wypożyczalni nie ma konieczności osobistego udawania się do miejsca składowania sprzętu celem jego odbioru. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, a potrzebne wyposażenie dostarczy kurier pod wskazany adres. Jedynym ponoszonym przez wypożyczającego kosztem jest w tej sytuacji koszt dostarczenia sprzętu przez kuriera. Żeby wypożyczyć potrzebny w rehabilitacji przyrząd, wystarczy wykonać następujące kroki, zgodnie z informacją na stronie internetowej fundacji:

Reklama
fot. Fundacja Eco Textil

Do dyspozycji potrzebujących oddane są:

  • 500 rowerów trójkołowych;
  • 1000 balkoników;
  • 1000 wózków;
  • 1000 par kul ortopedycznych.

Nie lubię szpitali!!?‍⚕️ Niestety w tym roku trochę czasu w nich spędziłam. Sport to zdrowie, a kontuzji nie zawsze da…

Opublikowany przez Anitę Kijanką Środa, 16 października 2019

Za darmo? Jak to możliwe?

Fundacja prowadzi swoją działalność nieodpłatnie, dlatego wielu zadaje sobie pytanie o źródło pochodzenia pieniędzy, z których finansowany jest, w tym wypadku, sprzęt rehabilitacyjny. W przypadku Fundacji Eco Textil źródłem finansowania jest współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem. Wspomniana współpraca polega na odbiorze i recyklingu odzieży używanej z pojemników rozstawionych w większości miast w Polsce. Przekazując niezdatne do dalszego użytku ubrania do ponownego wykorzystania, Fundacja otrzymuje wynagrodzenie. Istotne jest również wsparcie darczyńców, udzielane przez wolne datki bądź przekazanie 1% podatku.

fot: Fundacja Eco Textil

Kluczowa jest jednak zbiórka odzieży używanej, dlatego wolontariusze Fundacji Eco Textil apelują o oddawanie zużytej odzieży do kontenerów. Co prawda, z reguły jest do nich nieco dalej niż do najbliższego śmietnika, jednak przekazane fundacji nie wylądują na wysypisku, a przydadzą się do zakupu nowego sprzętu dla potrzebujących.

Różnorakie urazy to codzienność i wcale nie trzeba wyczynowo uprawiać sportu żeby się przytrafiły (brutalna statystyka mówi, że najwięcej wypadków ze skutkiem w postaci skręcenia, zwichnięcia czy złamania zdarza się w domu). Warto o tym pamiętać, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy udostępniany przez fundację sprzęt może przydać się właśnie nam.

Ze szczegółami działalności można zapoznać się na stronie Fundacji Eco Textil. Na tej samej stronie można wypożyczyć sprzęt.

Źródło: Fundacja Eco Textil, Anita Kijanka