Sprzedaż tabletów w Polsce w 2013 roku znacznie wzrośnie. Zwłaszcza tanich - Tabletowo.pl
Ważne

Sprzedaż tabletów w Polsce w 2013 roku znacznie wzrośnie. Zwłaszcza tanich

Tabletowo.pl Sprzedaż tabletów w Polsce w 2013 roku znacznie wzrośnie. Zwłaszcza tanich Nowości

Ostatnimi czasy jak mantrę powtarzam, że rynek tabletów internetowych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Widać to nie tylko po zwiększającej się ilości tego typu urządzeń dostępnych w ofertach poszczególnych producentów (zarówno bardziej, jak i mniej znanych), ale także po ilości komentarzy na Tabletowo.pl i gwałtownym wzroście Czytelników. W 2011 roku w Polsce sprzedało się ok. 100 tysięcy tabletów. Wiele wskazuje na to, że 2012 rok zakończy się osiem bądź nawet dziewięć razy lepiej – na poziomie ok. 800-900 tysięcy (szacunki mówiły o ok. 500 tysiącach)! A to jeszcze nie koniec – w przyszłym roku w Polsce może się sprzedać ok. 1,2-1,3 mln tabletów.

Gazeta Prawna donosi, że „najbardziej zacięta konkurencja o klientów w 2013 r. rozegra się w segmencie urządzeń za 200–1000 zł”. I wcale nie ma się co dziwić. W naszym kraju największą popularnością cieszą się produkty przystępne cenowo, oferujące odpowiedni stosunek parametrów technicznych do ceny. Brutalna prawda jest też taka, że znaczna część klientów patrzy jedynie na niską cenę tabletu, a nie na jego potencjalne możliwości…

Na szczęście, jak twierdzi prezes T-Mobile, Miroslav Rakowski, 2013 rok ma być rokiem tabletów. Co za tym idzie – w ofertach operatorów komórkowych ma się pojawić więcej przystępnych cenowo tabletowych propozycji (nawet od złotówki) w różnych taryfach abonamentowych. To sprawi, że wzrośnie sprzedaż nie tylko tabletów, ale również mobilnego internetu. Jorgen Bang-Jensen, prezes P4, zauważa, że „tablety będą jednym z głównych kół napędowych wzrostu sprzedaży mobilnego internetu”.

A jak kształtuje się sprzedaż poszczególnych firm obecnych na polskim rynku? Danymi na ten temat podzieliły się między innymi Manta i Modecom – obie sprzedały ponad 100 tysięcy tabletów. Pierwsza z firm w 2013 roku oczekuje podwojenia poziomu sprzedaży, co ma być możliwe między innymi dzięki wprowadzeniu na rynek około 20 nowych modeli tabletów w cenie do 1000 złotych.

I kolejny raz mamy okazję do rozpoczęcia dyskusji dotyczącej tanich tabletów – dajcie znać z jakimi mieliście do czynienia i czy byliście z nich zadowoleni. Urządzenia te, do 1000 złotych, przez ostatnie miesiące znacznie ewoluowały, dzięki czemu obecnie za te pieniądze można dostać naprawdę całkiem interesującą konfigurację sprzętową. Najczęstszym problemem jest zazwyczaj jakość wykonania…

Dzięki GieKa za podesłany link! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona