Sprzedaż Apple HomePod jest słabsza niż Google Home. I lepiej już raczej nie będzie | Tabletowo.pl

Sprzedaż Apple HomePod jest słabsza niż Google Home. I lepiej już raczej nie będzie

Dołącz do dyskusji 0

Apple już na samym początku przygotowało się na porażkę HomePoda. Nie nazwało go inteligentnym głośnikiem, a po prostu wysokiej klasy głośnikiem z obsługą Siri. Tłumaczenie tylko niektórym wydaje się sensowne. Inni traktują HomePoda jako konkurencję dla Google Home i Amazon Echo, i widać to w statystykach sprzedaży. Apple radzi sobie w nich najgorzej z tej trójki.

Po chwilowym boomie na HomePoda podczas przedsprzedaży, głośnik Apple skończył z 10% udziału w runku głośników z inteligentnym asystentem w samych Stanach Zjednoczonych. To daleko za Amazonem i – co może być zaskakujące – trochę za Google Home.

Z drugiej strony, trudno było spodziewać się, że HomePod stanie się bestsellerem. Apple spóźniło się z jego premierą na bożonarodzeniowy szał zakupowy, nie wyróżniło się spośród innych smartgłośników jakąś niepowtarzalną funkcją, a Siri nadal potrafi mniej niż Google Assistant czy Alexa. I do tego ta cena: ludzie nie byli gotowi zapłacić 349 dolarów za coś, co brzmiało dobrze, ale nie miało funkcjonalności porównywalnej z jakościowo nieco gorszymi, ale jednak bardziej inteligentnymi głośnikami konkurencji.

Sprzedaż smartgłośników w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku (na rynku USA)

Trzeba podkreślić, że powyższy wykres zawiera w sobie tylko dwa miesiące obecności HomePoda na rynku, gdyż sprzęt pojawił się w sklepach dopiero 9 lutego, a w przedsprzedaży był dostępny od 26 stycznia. Jednak nawet zagorzali fani Apple, a tych w Stanach Zjednoczonych jest przecież znacznie więcej niż w Europie czy na Dalekim Wschodzie, nie szturmowali masowo sklepów w nadziei na zakup HomePodów. Być może Apple uda się poprawić te wyniki przy okazji sprzedaży drugiej generacji swojego głośnika, bo na razie świat najwyraźniej nie poczuł jego emejzingu.

HomePod wcale nie powstał jako rywal dla Google Home i Amazon Echo. To głośnik Apple – po prostu

źródło: Bloomberg przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona